Právě sledujete: Bible pro dnešek / List Jakubův 1,1-4 / Víra

Z pořadu: Bible pro dnešek

Komu je cílen dopis apoštola Jakuba? Na začátku každého dopisu obvykle čteme pozdrav, oslovení, které navodí atmosféru toho, co bude následovat. Jaké pozdravy používáte rádi vy? Co třeba pozdrav: zdravím?

Výkladu biblického textu se opět ujal Oldřich Svoboda. Pastor Oldřich slouží ve sboru Církve adventistů sedmého dne v Brně, Střední ulici. Kromě pastorské péče působí též jako učitel a vedoucí oddělení biblického studia církve, které je označené také jako Sobotní škola.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.

Možnost zhlédnout video s TITULKY PRO NESLYŠÍCÍ A NEDOSLÝCHAVÉ na našem kanálu Youtube - HopeTV Czech.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 11. října 2014.
zobrazit více zobrazit méně

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – 7. část

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – 7. část

Bible pro dnešek / List Jakubův 1,1 / Kdo je Jakub?

Bible pro dnešek / List Jakubův 1,1 / Kdo je Jakub?

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – 6. část

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – 6. část

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Abrahamoviny - Radek Jonczy 4/14

23. 9. 2016

Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy rozebírá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.
Už známe jeho slabé stránky, ale i jeho silné stránky. Dnes budeme pronásledovat několik králů. Poznáme lásku a přátelství, které by mělo inspirovat i nás.


přečíst více

Nové díly pořadu Bible pro dnešek - 2016/4Q - Jób

21. 9. 2016

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Aktuální čtvrtletí se zaměří na studium starozákonní knihy Jób, kterou ve svých rozhovorech přiblíží redaktor HopeTV Jindra Černohorský a docent Husitské teologické fakulty Jiří Beneš.
Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk

přečíst více

Bible pro dnešek / Jak máme čekat na Krista? / 2016 3Q 13

19. 9. 2016

Jako křesťané jsme vyzýváni k vytrvalosti a horlivosti. Co se dá udělat pro to, aby člověk neochaboval a co to znamená mít vroucího ducha? A jak si představit člověka, který je "novým stvořením"? A víte o tom, že Bůh nás se sebou usmířil a my máme tomuto smíření sloužit? Ale co to znamená?
Rozhovor na téma třináctého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Jak máme čekat na Krista?“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více