Právě sledujete: Kdo se směje naposled, ten se směje poslední - Vítězslav Vurst

Z pořadu: Bohoslužby Praha-Smíchov

Záznam kázání Vítězslava Vursta ze dne 7. 8. 2010 ze sboru Církve adventistů sedmého dne (CASD) Praha – Smíchov.

Je dobré být v životě „IN“ za každou cenu? Vítězslav Vurst, který ve své úvaze čerpal z textu starozákonní knihy Daniel 5. kapitoly, uvádí, že dnešní doba je podobná babylonské době: Dělej to, co v té chvíli Ti nese užitek, to co Tě v té době udrží, abys byl „IN“. Své posluchače Vítězslav Vurst vybízí: „Svět nepotřebuje Balsazary, společnost VIP. Svět potřebuje charakterní lidi. Svět nepotřebuje ty, kteří dělají všechno jenom proto, aby si užívali, ale lidi, kteří se nezaprodají a zůstanou čestní, i kdyby nebesa padla.“

Vítězslav Vurst působí jako nemocniční kaplan ve Fakultní nemocnici Motol. Mimo jiné je také předsedou Asociace nemocničních kaplanů a čestným předsedou Ceny Michala Velíška.


Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Matouš 22,34-40 / Kristův zákon

Bible pro dnešek / Matouš 22,34-40 / Kristův zákon

Když se nám zhroutí sny - Vítězslav Vurst

Když se nám zhroutí sny - Vítězslav Vurst

Bible pro dnešek / Římanům 7,15-24 / Milost a zákon

Bible pro dnešek / Římanům 7,15-24 / Milost a zákon

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Misie adventistů ve světě: Víc než jen hra

16. 8. 2017

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve druhém čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Západo-Středoafrické divizi CASD. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
V nigerijském městě Ilishan má své sídlo Babcockova univerzita, která vede své studenty ke křesťanskému plnohodnotnému životu. Její zaměstnanci spojují výuku s biblickými hodnotami a ani fotbal není výjimkou.


přečíst více

Bible pro dnešek / Z otroků dědicové / 2017 3Q 8

14. 8. 2017

Co znamená obléknout Krista? Co pro Pavla znamenalo slovo otrok a jak moc revoluční Pavel byl, když řekl, že není rozdíl mezi židem a pohanem, svobodným a otrokem, mužem a ženou? Může i dnes být člověk "nedospělý ve víře" a být něčeho otrokem? Když Pavel napsal, že někteří křesťané se snaží zachovávat dny, týdny, měsíce a roky, co tím chtěl říct? Je možné pod tyto výrazy zahrnout i sobotu sedmého dne?
Rozhovor na téma osmého úkolu "?ento do s tyto texty, abycabychZ otroků dědicové " vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Majstrštyk: David s hlavou Goliáše (6/26)

11. 8. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz David s hlavou Goliáše namaloval roku 1610 italský malíř Caravaggio. Čí je to hlava, kterou drží David? A co nám říká nápis na Davidově meči "Pokora zabíjí pýchu"?


přečíst více