Právě sledujete: Když se nám zhroutí sny - Vítězslav Vurst

Z pořadu: Bohoslužby Praha-Smíchov

Zamyšlení Vítězslava Vursta ze dne 8. 5. 2010 z modlitebny sboru Církve adventistů sedmého dne (CASD) Praha – Smíchov.

Je dobré mít sny? Dokážeme se vyrovnat i se situací, pokud se naše sny rozplynou? Vítězslav Vurst ve svém kázání varuje před propadnutím snům. Své posluchače vybízí, aby vždy všechno svěřovali Pánu Bohu. „Až najdeš odvahu pojmenovat skutečný stav svých snů, až dáš Pánu Bohu prostor, aby s tím, co ti z nich zůstalo, začal něco dělat, tak začíná prostor pro to, aby se něco začalo proměňovat,“ uvádí Vítězslav Vurst.

Sbor CASD Praha – Smíchov pořádá pravidelné bohoslužby každou sobotu od 9:30 hod. Druhou část dopolední bohoslužby můžete sledovat také v přímém přenosu od 10:45 hod. na stránkách www.bohosluzbyonline.cz. Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Římanům 7,15-24 / Milost a zákon

Bible pro dnešek / Římanům 7,15-24 / Milost a zákon

Cliff! – 34: Flewův útěk

Cliff! – 34: Flewův útěk

V jakého Boha vlastně věříš? - Vítězslav Vurst, Pavla Habrdová

V jakého Boha vlastně věříš? - Vítězslav Vurst, Pavla Habrdová

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Strážci pravdy – 3. díl: Ve velkém očekávání

17. 1. 2014

Viklef, Hus, Luther, Kalvín nebo Zwingli započali reformaci, významnou součást historie. Po nich pokračovali i další. Pohled na adventní hnutí ukazuje, jak je dědictví reformace neseno dál až do dnešní doby.
3. díl dokumentu Strážci pravdy se věnuje osobě Williama Millera a očekávání druhého příchodu Ježíše Krista. Pohled na časové události ve světle proroctví z 8. kapitoly knihy Daniel.
Cyklus Strážci pravdy o dějinách reformačního hnutí, byl natočen na autentických místech, kde se reformace odehrávala. Autoři se snaží tímto dílem oživit staré dějiny a učinit nás vnímavějšími pro poslední výzvu našeho času.
V našem archivu přinášíme ochutnávku ze série 8 dokumentů Strážci pravdy, které můžete zakoupit v našem e-shopu.
přečíst více

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 7. část

17. 1. 2014

Kdo je Služebník Hospodinův? Co o něm říká Bible, zejm. prorok Izajáš, ale také např. Jeremjáš? Daniel Duda se věnuje proroctvím od Izajáše po Daniela a očekávání mesiánského království.
Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.
Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
přečíst více

Bohoslužba - Pieseň v službe evanjelia 2009

16. 1. 2014

Záznam dopolední bohoslužby z křesťanského hudebního festivalu Pieseň v službe evanjelia (PSE) konaného v Banské Bystrici v roce 2009.
V první části bohoslužby, která je věnovaná společnému studiu Bible, Stano Bielik popisuje, kdo se může stát Ježíšovým učedníkem. Uvádí, že Pán Ježíš ke službě pověřil a zmocnil bezvýznamné lidi. „I dnes zve všechny, kteří mají ochotu sloužit. Je jen potřeba chtít,“ dodává.
V části vyhrazené pro kázání z Božího slova Ján Muráň vybízí své posluchače k oslavě Pána Boha. Vysvětluje, že i když se bude všechno hroutit, my budeme mít důvod oslavovat Boha, protože on je nepohnutelný ve své lásce a milosti. Zdůrazňuje: „Není rozhodující kde, a jak Pána Boha uctíváme, ale proč a kolik ze sebe odevzdáme, když přicházíme k Bohu.“
Více informací o festivalu Pieseň v službe evanjelia naleznete zde.
přečíst více