Právě sledujete: Jaro Křivohlavý - O vděčnosti

Z pořadu: O životě - Jaro Křivohlavý

Jak udělat někomu radost? Za co být vděčný? A komu patří největší vděčnost? V únoru 2010 se v prostorách komunitního centra Londýnská 30 uskutečnil cyklus přenášek "O životě", které vedl Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. Druhá přednáška se zaměřila na téma vděčnosti.

Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. (19. března 1925 Třebenice – 27. prosince 2014 Praha) byl český psycholog a spisovatel. Zabýval se psychologií zdraví, experimentální psychologií, logoterapií, pozitivní psychologií a problematikou manželského života. Napsal řadu populárně-vědeckých knih věnovaných mj. tématům štěstí, stresu, stárnutí nebo odpuštění a jeho pozitivním vlivu na lidské zdraví. Roku 1942 ve věku 17 let byl jako student roudnického gymnázia zatčen a uvězněn v Malé pevnosti nacistického koncentračního tábora v Terezíně. Později pracoval tři roky na dole Prago IV v Kladně. Po maturitě v Roudnici studoval v letech 1945-1949 na Filozofické fakultě UK obory psychologie – filozofie a anglistika, v roce 1950 mu byl udělen doktorát filozofie. V roce 1966 se stal kandidátem věd, roku 1976 se habilitoval na Filozofické fakultě UK a získal tak titul docenta. V roce 1996 ho prezident republiky Václav Havel jmenoval univerzitním profesorem psychologie. Prvních 15 let profesního života pracoval ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v Praze. V období 1967–1994 byl zaměstnán v Institutu pro další vzdělávání lékařů v Praze. V průběhu těchto let učil a publikoval v Čechách i v zahraničí. Později přednášel psychologii zdraví na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Byl křesťanem, pokřtěn byl v roce 1939, byl členem Českobratrské církve evangelické a byl ordinován jako presbyter a laický kazatel. Za totality byl po tři období (1969–1984) svobodně zvoleným laickým členem vedení této církve (Synodní rady). Od roku 1951 byl ženatý, měl 3 děti, 8 vnoučat a 10 pravnoučat.
zobrazit více zobrazit méně

Tváří v tvář – Jiří Beneš a Petr Vaďura

Tváří v tvář – Jiří Beneš a Petr Vaďura

Osvojte si smýšlení Ježíše Krista - Peter Roennfeldt

Osvojte si smýšlení Ježíše Krista - Peter Roennfeldt

HopeTV - Jinak myslet, jinak jednat, jinak žít...

HopeTV - Jinak myslet, jinak jednat, jinak žít...

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Misie, která překračuje hranice / 2015 3Q 8

17. 8. 2015

Kde máme touhu hovořit o Bohu? Máme své hranice? Měli bychom je překročit? Ježíš se v průběhu své služby setkal s mnoha lidmi z různých národů. Měla by to být pro nás inspirace?
Rozhovor na téma osmého úkolu „Misie, která překračuje hranice“ vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindřich Černohorský a předseda Vězeňské duchovenské péče Pavel Zvolánek.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
Texty ke studiu snaleznete zde: LEKCE.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Petr Vaďura: Církev, křesťan a média (Biblický týden 2015)

15. 8. 2015

Umí současná církev oslovit sekulární svět skrze média? Jaký jazyk by měla církev k tomuto účelu používat? A jaký prostor církvi v mediílním světě náleží? V termínu od 26. července do 2. srpna 2015 proběhl v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou Biblický týden Českého sdružení. V rámci této akce vystoupil Petr Vaďura, který hledal odpovědi na podobné otázky.

Petr Vaďura (*1962 v Šumperku) vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, 1986 nastoupil jako učitel na základní školu do Hronova, z důvodů svědomí odmítl podepsat učitelský slib. Propuštěn, pracoval v dělnických profesích, 1987–1989 jako vychovatel v Jedličkově ústavu. 1989–1992 zaměstnancem Křesťanskáých sborů, od r. 1993 působil jako misijní pracovník. Od roku 2012 zaměstnán Evangelickou církví metodistickou nejprve jako praccovník v médiích, od roku 2014 té jako lokální kazatel. Žije v Tachově, ve své rozhlasové práci spolupracuje s Českým rozhlasem a TWR. V nakladatelství Vyšehrad vyšly knižně biblické rozhovory, jež vedl v pořadech TWR i Českého rozhlasu s Janem Hellerem Znamení odkazující k nebi a Na čem mi záleží, s Janem Sokolem Zůstat na zemi, s Jiřím Benešem Nevystižitelný Bůh, s Petrem Pokorným Má to smysl a s Pavlem Hoškem V dobrých rukou a s Gabrielou Ivanou Vlkovou Izajáš – svědectví o vítězící důvěře. V nakladatelství Kalich vyšla jeho kniha rozhovorů s Jiřím Benešem Pradějiny. Petr je ženatý, má tři syny a dceru. Má rád klasickou hudbu, literaturu, architekturu a výtvarné umění.Rád cestuje a nejraději relaxuje v lesích Českého lesa.
přečíst více

Biblický týden 2015 - Teologie knihy Daniel

13. 8. 2015

V termínu od 26. července do 2. srpna 2015 proběhl v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou Biblický týden Českého sdružení. Hlavním hostem byl JIŘÍ BENEŠ, vedoucí katedry biblistiky a judaistiky na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. Tématem jeho přednášek byla "Teologie knihy Daniel".
Zvukové záznamy všech 8 přednášk vám nabízíme na našem Youtube kanálu HopeTV.  V budoucnosti budou zvukové záznamy nahrazeny videozáznamem.

přečíst více