Právě sledujete: Jaro Křivohlavý - O vděčnosti

Z pořadu: O životě - Jaro Křivohlavý

Jak udělat někomu radost? Za co být vděčný? A komu patří největší vděčnost? V únoru 2010 se v prostorách komunitního centra Londýnská 30 uskutečnil cyklus přenášek "O životě", které vedl Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. Druhá přednáška se zaměřila na téma vděčnosti.

Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. (19. března 1925 Třebenice – 27. prosince 2014 Praha) byl český psycholog a spisovatel. Zabýval se psychologií zdraví, experimentální psychologií, logoterapií, pozitivní psychologií a problematikou manželského života. Napsal řadu populárně-vědeckých knih věnovaných mj. tématům štěstí, stresu, stárnutí nebo odpuštění a jeho pozitivním vlivu na lidské zdraví. Roku 1942 ve věku 17 let byl jako student roudnického gymnázia zatčen a uvězněn v Malé pevnosti nacistického koncentračního tábora v Terezíně. Později pracoval tři roky na dole Prago IV v Kladně. Po maturitě v Roudnici studoval v letech 1945-1949 na Filozofické fakultě UK obory psychologie – filozofie a anglistika, v roce 1950 mu byl udělen doktorát filozofie. V roce 1966 se stal kandidátem věd, roku 1976 se habilitoval na Filozofické fakultě UK a získal tak titul docenta. V roce 1996 ho prezident republiky Václav Havel jmenoval univerzitním profesorem psychologie. Prvních 15 let profesního života pracoval ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v Praze. V období 1967–1994 byl zaměstnán v Institutu pro další vzdělávání lékařů v Praze. V průběhu těchto let učil a publikoval v Čechách i v zahraničí. Později přednášel psychologii zdraví na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Byl křesťanem, pokřtěn byl v roce 1939, byl členem Českobratrské církve evangelické a byl ordinován jako presbyter a laický kazatel. Za totality byl po tři období (1969–1984) svobodně zvoleným laickým členem vedení této církve (Synodní rady). Od roku 1951 byl ženatý, měl 3 děti, 8 vnoučat a 10 pravnoučat.
zobrazit více zobrazit méně

Tváří v tvář – Jiří Beneš a Petr Vaďura

Tváří v tvář – Jiří Beneš a Petr Vaďura

Osvojte si smýšlení Ježíše Krista - Peter Roennfeldt

Osvojte si smýšlení Ježíše Krista - Peter Roennfeldt

HopeTV - Jinak myslet, jinak jednat, jinak žít...

HopeTV - Jinak myslet, jinak jednat, jinak žít...

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Nečekaná mise

Z pořadu: Adventisté ve světě

Když se Renato rozhodl, aby se stal adventistickým dobrovolníkem, představoval si, že bude sloužit na vzdálených, exotických místech, o jakých jako dítě slýchával. Ale vše bylo nakonec úplně jinak.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / „Pravidla hry“ / 2025 1Q 10

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / „Pravidla hry“ / 2025 1Q 10

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Vesmírný spor / 2025 1Q 09

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Vesmírný spor / 2025 1Q 09

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Svobodná vůle, láska a Boží prozřetelnost / 2025 1Q 08

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Svobodná vůle, láska a Boží prozřetelnost / 2025 1Q 08

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Problém zla / 2025 1Q 07

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Problém zla / 2025 1Q 07

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Bůh miluje spravedlnost / 2025 1Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Bůh miluje spravedlnost / 2025 1Q 06

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bůh radostí zpívá - Jiří Moskala

3. 10. 2013

Záznam kázání ThDr. Jiřího Moskaly, Ph.D. z prosince 2010 z kostela sboru CASD Praha – Smíchov, u příležitosti výročního programu 90 let vzniku první školy kazatelů na území Československa a 20 let založení Teologického semináře CASD v ČR.
Jaký je pravý a skutečný Boží charakter? Jiří Moskala ve své úvaze představuje myšlenky textu starozákonního proroka Sofoniáše zaznamenané v biblické knize Sofoniáš, 3. kapitole, 14.-17. verši. Jiří Moskala uvádí, že naším úkolem je představit pravý Boží charakter. Dále dodává, že pokud budeme s pokorou hledat Hospodina, uvidíme vždy naději.
Jiří Moskala, původem z Českého Těšína, je v současnosti děkanem adventistického Teologického semináře na Andrewsově univerzitě v Berrien Springs v americkém státě Michigan. Na této škole učí od roku 1996 exegezi a teologii Starého zákona. Současně je zde také vedoucím katedry Starého zákona. Více informací o Andrewsově univerzitě se můžete dočíst zde.
Informace o Teologickém semináři CASD v ČR najdete na www.tscasd.cz.
přečíst více

Mojmír Voráč: Křesťanská rodina – 8. část

2. 10. 2013

Záznam přednášek na téma: „Křesťanská rodina“, kterému se věnovali tři hlavní řečníci - Mojmír Voráč, Jan Dymáček a Pavel Raus. Ti se zaměřili na základy rodiny, její spiritualitu, vztah mezi partnery, rozvod a jeho dopady, ale i možnosti řešení různých problémů v rodině.
8. přednášku vedl Mojmír Voráč, poradce a psychoterapeut.
Biblický týden Moravskoslezského sdružení CASD 2013, Kroměříž.
přečíst více

Bible pro dnešek: Nebeská svatyně

30. 9. 2013

Jak vnímá Církev adventistů sedmého dne texty bible, které mluví o svatyni? Jakou roli hraje v duchovním životě církve poselství chrámu, svatyně, nebeské svatyně? Kde sídlí Bůh - na nebi, na zemi?
V posledním kvartálu roku 2013 se budeme v našem pořadu zabývat tématem biblické svatyně. Nahlédneme do odkazu pozemské svatyně a chrámu, který vybudoval lid Izraele na poušti a později v Jeruzalémě a také do textů, které se vztahují k svatyni, která je v nebi. Úvodní slovo inspirované biblickým textem z 1. Královské 8,22-30 pro vás připravil kazatel Mgr. Jiří Tomášek. 
V druhé části pořadu uvidíte ukázku z dokumentárního seriálu HLEDÁNÍ.
AWR studio vydalo na čtyřech DVD reedici seriálu televizních dokumentů Hledání. Hledání je seriál australské produkce, který se zabývá otázkami života a křesťanství tak, jak je vidí Církev adventistů sedmého dne na základě svého poznání Bible. Přestože se jedná o duchovní témata, autorům se je podařilo zpracovat aktuálním způsobem tak, že oslovují i současného člověka.
DVD je vhodné jak pro domácí videotéky, tak i pro společné promítání s následnou diskuzí na schůzkách mládeže a podobných příležitostech. Objednat si je můžete v našem eshopu, nebo klikněte na odkaz zde: ESHOP
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu můžete stáhnout zde.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 5. října 2013.
přečíst více