Právě sledujete: Nezapomínejme – Karel Nowak

Z pořadu: Bohoslužby Praha-Smíchov

Záznam kázání Karla Nowaka ze dne 29. 1. 2011 z modlitebny sboru Církve adventistů sedmého dne (CASD) Praha – Smíchov.

Paměť je důležitá složka naší identity. Na co bychom ve vztahu k Pánu Bohu neměli zapomínat? Karel Nowak ve své úvaze poukazuje na to, abychom nezapomínali být Pánu Bohu vděční, abychom si pamatovali cestu, kterou nás Pán Bůh vede a abychom nezapomněli respektovat určité řády, které nám Pán Bůh do našeho života dal.

Sbor CASD Praha – Smíchov pořádá pravidelné bohoslužby každou sobotu od 9:30 hod. Druhou část dopolední bohoslužby můžete sledovat také v přímém přenosu od 10:45 hod. na stránkách bohosluzbyonline.cz. Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Matouš 22,35-40 / Kristus a Mojžíšův zákon

Bible pro dnešek / Matouš 22,35-40 / Kristus a Mojžíšův zákon

Oldřich Svoboda - Lukášovo evangelium o radosti - BT 2013 - 1. část

Oldřich Svoboda - Lukášovo evangelium o radosti - BT 2013 - 1. část

Bohoslužba z ASI v roce 2006 – Dwight K. Nelson

Bohoslužba z ASI v roce 2006 – Dwight K. Nelson

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 5. část

3. 1. 2014

V páté přednášce se Daniel Duda věnoval "3. dějství" velkého příběhu Bible nazvanému "Zaslíbení a Boží lid". Bible nám v něm ukazuje, jak se Bůh přiblížil k lidem po pádu do hříchu. Zároveň se Izrael stává Božím nástrojem, přes který chce celému světu žehnat a představit se.
Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.
Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
přečíst více

Novoroční bohoslužba - Já jsem...

2. 1. 2014

Záznam novoroční bohoslužby z roku 2012 ze sboru Církve adventistů sedmého dne Praha – Smíchov.
Kdo a jaký je Ježíš? Co vyjadřoval svými výroky „Já jsem světlo světa, chléb světa, dobrý pastýř, cesta, pravda a život i alfa a omega“? Kazatelé Josef Cepl, Roman Buchtel, Jiří Drejnar, Bedřich Jetelina a Miloslav Žalud ve svých krátkých úvahách objasňují význam Ježíšových slov uvedených v Janově evangeliu. Myšlenky kazatelů jsou proloženy hudebními přednesy dětí, mládeže i zpěváků pěveckého sboru.
Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
přečíst více

ADRA news - Česká zubařka ve zdravotnickém středisku Itibo v Keni

1. 1. 2014

Rozhovor s českou zubařkou Markétou Hrubou, která v roce 2013 navštívila zdravotnické středisko Itibo v Keni. To humanitární organizace ADRA provozuje do roku 2006. Martéta zde ošetřovala čtyři týdny chrup místním dětem i dospělým. Jaké zážitky si přivezla z Afriky a chce se tam ještě vrátit?
přečíst více