Tváří v tvář – Jiří Beneš a Petr Vaďura

Právě sledujete: Tváří v tvář – Jiří Beneš a Petr Vaďura

Z pořadu: Tváří v tvář – Jiří Beneš a Petr Vaďura

Redaktor náboženského vysílání Českého rozhlasu Petr Vaďura si v rámci diskusního pořadu Tváří v tvář, který proběhl 14. prosince 2011, povídal s biblistou a teologem doc. Jiřím Benešem, Th.D. o tom, čím ho Bible stále znovu oslovuje, o jeho přístupu k výkladu biblických textů. Tématem společného rozhovoru byly také společné publikace "Nevystižitelný Bůh" či "Pradějiny".

Jiří Beneš
V roce 1986 absolvoval Komenského evangelickou bohosloveckou fakultu v Praze, v r. 1988 Teologický seminář Církve adventistů sedmého dne v Praze a roku 1997 získal titul doktora teologie na Evangelické teologické fakultě UK v Praze za práci "Exodus 28 a 39. Příspěvek k exegezi kultických látek". V současnosti je vedoucím katedry biblistiky a judaistiky na Husitské teologické fakultě. Jiří Beneš je žákem prof. Jana Hellera. Spolu s ním i publikoval knihu "Poutní písně", která obsahuje výklad Žalmů 120 až 134. Sám pak vydal postilu "V moci Slova", úvahy "Ozvěny Izajášova volání" (novozákonní reflexe Izajášova textu), skriptum "Dvanáctka" (příručka ke studiu dvanácti tzv. malých proroků ve Starém zákoně) a výklad desatera ("Desítka"). Jiří Beneš přednáší, publikuje v různých periodikách a popularizuje Starý zákon na Českém rozhlase.

Petr Vaďura
Během studií na Filosofické fakultě UK se stal křesťanem. V letech 1989-1992 byl zaměstnancem Křesťanských sborů, po té do roku 2008 na volné noze. Od roku 2009 je zaměstnán Plzeňským biskupstvím a Evangelickou církví metodistickou jako redaktor náboženského vysílání Českého rozhlasu. Je autorem několika knih rozhlasových rozhovorů s biblisty Janem Hellerem, Janem Sokolem a Jiřím Benešem, které vydalo vydavatelstvím Vyšehrad. S manželkou Evou vychovávají čtyři děti: Šimona, Dorotu, Kryštofa a Matouše.
zobrazit více zobrazit méně

Osvojte si smýšlení Ježíše Krista - Peter Roennfeldt

Osvojte si smýšlení Ježíše Krista - Peter Roennfeldt

HopeTV - Jinak myslet, jinak jednat, jinak žít...

HopeTV - Jinak myslet, jinak jednat, jinak žít...

Martin Smith a Matt Redman roztančili Vsetín

Martin Smith a Matt Redman roztančili Vsetín

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Přednášky Biblického týdne MSS 2014 s Jiřím Moskalou a Steniem Gungadoo na CD

16. 7. 2014

Připravili jsme pro vás audiozáznam přednášek z letošního Biblického týdne Moravskoslezského sdružení CASD, který se uskutečnil 7. - 13. července 2014 v Kroměříži.
Hosty byli Jiří Moskala s tématem: "Evangelium podle Izajáše" a Stenio Gungadoo s přednáškami: "Jak nalézt Krista v Genesis".
Obě CD se záznamem ve formátu mp3 lze zakoupit v e-shopu AWR studia.




přečíst více

NOVINKY z HopeTV v našem TÝDENÍKU

11. 7. 2014

Přihlaste se k odběru novinek na titulní straně. Pro celý článek klikněte zde na  TÝDENÍK, nebo na obrázek.

 

přečíst více

Teologická konference 2013 - Sobota - 3. díl

11. 7. 2014

V pořadí již sedmá Teologická konference se uskutečnila 8. prosince 2013 v prostorách kaple Thomayerovy nemocnice v Praze. Stěžejním tématem slavnostního setkání byla "Sobota" a pořadatelem akce byl Teologický seminář Církve adventistů sedmého dne – Institut teologických studií.  Během konference vystoupili např. Jiří Beneš, Petr Krynský, Josef Dvořák či Oldřich Svoboda.
Třetím řečníkem konference byl Daniel Horničár, Ph.D., jehož přednáška nesla název: "Halacha, dobový kontext zachovávání soboty".
přečíst více