Právě sledujete: Gospel jako zpívaná modlitba – Maranatha Gospel Choir a Radomír Jonczy

Z pořadu: Bohoslužby Praha-Smíchov

Záznam gospelové bohoslužby z 13. 11. 2010 ze sboru CASD Praha – Smíchov s písněmi Maranatha Gospel Choir a kázáním Radomíra Jonczyho.

Jak vnímáte modlitbu? Jaký rozměr by měla mít? Ve svém zamyšlení Radomír Jonczy vysvětluje, že modlitba by měla být především o naslouchání. Uvádí, že pokud chce člověk naslouchat Bohu, musí nejdříve ztratit nezdravé sebevědomí. „Často se nám věřícím stává, že se pokoušíme svými modlitbami změnit Pána Boha, Jeho vůli. Modlitba mlčení - modlitba srdce – ovšem působí změnu modlitebníka,“ dodává Radomír Jonczy.

Soubor Maranatha Gospel Choir, který se věnuje především gospelovým písním, vznikl v roce 2005. Aktivně vystupuje v České republice i zahraničí. V současné době patří mezi největší gospelové sbory v Čechách. Více informací o tomto hudebním uskupení naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 20. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 20. část

Bible pro dnešek / Jan 18,36-38 / Získávání učedníků mezi mocnými

Bible pro dnešek / Jan 18,36-38 / Získávání učedníků mezi mocnými

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 12. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 12. část

Další nově nahraná videa

Majstrštyk: Zubař (20/26)

Z pořadu: Majstrštyk

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Zubař" namaloval roku 1622 nizozemský malíř Gerard van Honthorst. Zajímavé je, kolik obrazů na toto téma existuje. A mají dokonce několik věcí společných. Vypadá to, že všechny zubaře jejich práce těší. Trhání zubu je navíc společenskou událostí. A člověk, kterému zub trhají, zažívá obrovskou bolest. Někdy musíme projít krátkodobou bolestí, aby se nám od té dlouhodobé ulevilo.
zobrazit více

Re-form-ace: Stačí Bible? (1/8)

Rok 2017 je připomínkou, že uplynulo 500 let od začátku evropské reformace, kdy Martin Luther v Německu zveřejnil svých 95 tezí.
Podle Luthera je jedním z pilířu pro spasení důraz na sola scriptura, tedy pouze Písmem. Podle křesťanské tradice všechna pravda o Bohu vychází z Bible. V čem spočívá převratnost těchto pilířů? A má někdo patent na výklad Bible?
Rozhovor v kostele Martina ve zdi vedli webpastor Jindřich Černohorský a duchovní Církve československé husitské Martin Chadima.

zobrazit více

Aktuality

Adventisté ve světě

18. 7. 2024

Po delší přestávce Vám opět nabízíme krátká videa z činnosti adventistů po celém světě.
Materiál je možné použít na sborech během bohoslužby, sobotní školy nebo při jiných aktivitách sboru.
Mission Spotlight videa (originální anglický název) jsou primárně zaměřená pro členy církve, ale věříme, že mohou být zajímavou inspirací pro všechny diváky.
Videa můžete najít v našem archivu
http://www.hopetv.cz/porady/vsechny-kategorie/135-...

nebo přímo na youtube https://www.adventistmission.cz



přečíst více

Slavnostní konferenční bohoslužba

3. 6. 2024

V sobotu 8. června 2024 se uskuteční slavnostní konferenční bohoslužba pro tři sdružení Česko-Slovenské unie.
Společné setkání proběhne v Brně v areálu Výstaviště BVV. A HopeTV u toho nebude chybět.

Pokud nemůžete do Brna přijet osobně přesto tam můžete být s námi. Připojte se online na naše přenosy!
Dopolední program 10-13h



Odpolední program 14:30-16:30h



přečíst více

Nebem překvapená

24. 3. 2024

V sobotu 23. března 2024 proběhl křest společného projektu Pěveckého sboru Ireny Szurmanové a HopeTV Nebem překvapená. Zaposlouchejte se s námi do dávného příběhu Marie Magdalské a Ježíše z Nazareta. Příběhem Vás provede herečka Eva Kodešová.
Videozáznam vznikl v červnu 2023 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově.

Zde můžete zhlédnout celý koncert


A zde je odkaz na playlist celého programu
https://www.youtube.com/playlist?list=PL4S0bRwpg3S...


přečíst více