Právě sledujete: Život naplněný důvěrou - Michael G. Hasel

Z pořadu: Bohoslužby tématické

Zamyšlení Michaela G. Hasela z pátého unijního setkání ASI v roce 2009.

Věříme opravdu, že Ježíš brzy přijde? Co pro to děláme? Uvědomujeme si naše poslání a misi, kterou nám Bůh svěřil? Michael Hasel ve svém kázání upozorňuje na aktuálnost textu uvedeného v novozákonní knize Zjevení, 3. kapitole, 14. - 21. verši. Vysvětluje, že materializmus dnešního západního světa nás stimuluje k vlažnému pohledu a postoji vůči „umírajícímu“ světu. Uvádí, že Bůh hledá poslední generaci - lidi, kteří nejsou spokojeni s povrchností a vlažností. „Ježíš hledá muže a ženy, kteří vyzdvihnout Bibli jako Boží slovo v nemorálním světě, jako jedinou normu pro náš život,“ dodává Michael Hasel.

Michael G. Hasel, Ph.D. je profesorem archeologie na Southern Adventist University v USA. Specializuje se na Starý Zákon, archeologii a blízkovýchodní studie. V posledních 20 letech se účastnil řady archeologických vykopávek v Izraeli, Jordánsku a Kypru.

ASI - CS je dobrovolným sdružením fyzických a právnických osob členů Církve adventistů sedmého dne, které působí v České republice i v zahraničí.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 19. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 19. část

Bible pro dnešek / Matouš 19,16.21-22 / Bohatí a slavní

Bible pro dnešek / Matouš 19,16.21-22 / Bohatí a slavní

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 11. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 11. část

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Svoboda v Kristu / 2017 3Q 11

4. 9. 2017

Co je to svoboda a jak rozpoznat, že svobodu chápu správně? Může dnes člověk hledat ospravedlnění v zákoně? Jak zacházet se zákonem? V dnešním dílu na tyto otázky budeme hledat odpověď a také uvidíme Pavlův smysl pro humor.
Rozhovor na téma jedenáctého úkolu „Svoboda v Kristu" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Zdeněk Vojtíšek - O sektách 3/3

3. 9. 2017

V roce 2010 se ve Společenském centru Londýnská 30 uskutečníla série přednášek Doc. ThDr. Zdeňka Vojtíška, Th.D. s názvem "O sektách".


přečíst více

Majstrštyk: Modlitba bez konce (9/26)

1. 9. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Modlitba bez konce" namaloval roku 1656 holandský malíř Nicolaes Maes. Rembrandtův učeň na něm zobrazuje ženu, kterou nedokáže nic vyrušit při modlitbě. Nezapomíná na to, co je důležité, i když už má určitě velký hlad. Dokážete si vzpomenout, kde se poprvé v Bibli někdo modlí za jídlo?


přečíst více