Právě sledujete: Bible pro dnešek / Jan 4,13-15 / Ježíš a lidé na okraji společnosti

Z pořadu: Bible pro dnešek

Lidé, kteří nechtějí nebo nemohou dodržovat normy stanovené společností, jsou zpravidla vyloučeni na její okraj. Nejhorší je situace, kdy se člověk dostane do problémů díky svým nejbližším, rodině. Zpravidla to hodně bolí a návraty, smíření nejsou vůbec lehké. Jak se stavěl k lidem vyloučeným ze společnosti Ježíš a jaký postoj k nim mají mít jeho následovníci, křesťané?

Biblickým textem z evangelia podle Jana 4,13-15 nás ve svém příspěvku provede kazatel Michal Fulier, který působí na Slovensku ve sborech Církve adventistů sedmého dne - Lučenec a okolí.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 15. února 2014.
zobrazit více zobrazit méně

Národní týden manželství

Národní týden manželství

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 10. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 10. část

Bohoslužba z konference MSS 2007 (sobota odpoledne) – Karel Nowak

Bohoslužba z konference MSS 2007 (sobota odpoledne) – Karel Nowak

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Bůh miluje spravedlnost / 2025 1Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Bůh miluje spravedlnost / 2025 1Q 06

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Boží láska a hněv / 2025 1Q 05

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Boží láska a hněv / 2025 1Q 05

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Psychosociální konference 2013 - Krize středního věku, 2. část

31. 5. 2013

Krize středního věku. Tak zněl název 4. psychosociální konference Teologického semináře církve adventistů v Sázavě,  která se uskutečnila 7. dubna 2013 v modlitebně sboru církve adventistů v Praze 2 na Vinohradech. HopeTV zaznamenala přednášky všech vystupujících a v následujících několika týdnech budeme jednotlivé přednášky na téma "Bylo mi 30 a do důchodu mám ještě daleko (aneb jak se žije člověku ve středním věku)" zveřejňovat v našem archivu.
Mezi přednášejícími se objevili například Josef Slowík ze Západočeské univerzity Plzeň, psychoterapeut Daniel Hrdinka, duchovní Josef Hrdinka, sociálně-pedagogická poradkyně Milena Mikulková nebo lékař Josef Čupka.

 
Druhou přednášku konference vedl duchovní Církve adventistů sedmého dne PhDr. Josef Hrdinka, Ph.D. Jeho přednáškový blok nesl název "Na plný plyn" a jeho hlavním cílem bylo najít odpověď na otázku: žít každý okamžik na plný plyn, nebo si životní energii rozprostřít do celého života?

přečíst více

Cliff! - 28: Vyvolení

29. 5. 2013

Vyvolení
Cyklus filozoficko-teologických úvah
Clifford Goldstein
přečíst více

Bible pro dnešek: Poselství proroka Nahuma

27. 5. 2013

Poselství proroka Nahuma je další z knih malých proroků, které nám ve svém výkladu přiblížil Jiří Beneš.
Doc. Jiří Beneš, Th.D. se dlouhodobě věnuje Starému zákonu a je učitelem a zároveň i vedoucím katedry biblistiky na UK – Husitské teologické fakultě.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu, které se věnují poselství proroka Sofonjáše a Nahuma můžete stáhnout zde.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 1. června 2013.
přečíst více