Právě sledujete: Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 17. část

Z pořadu: Krása a zložitosť rodinného života - Elias Brasil de Souza (Biblický týden SZ 2013)

Podobně jako nevěra, i pornografie ničí manželství. Je rozšířená více než dříve. Nepůsobí však destruktivně jen na manželství, ale poznamenává i člověka, který je jejím konzumentem. V čem se, kromě závislosti na ní, skrývá nebezpečí pornografie? Proč tak zásadně rozkládá vztahy? A pokud už někdo má problém s pornografií, jak mu pomoci?

Záznam přednášek na téma: "Krása a zložitosť rodinného života". Přednáší dr. Elias Brasil de Souza. Dr. Souza působí jako náměstek ředitele institutu BRI, kde se věnuje výzkumu a výkladu Starého zákona.

Biblický týden Slovenského sdružení CASD 2013, Račkova dolina.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Galatským 3,26-29 / Učedníci a společnost

Bible pro dnešek / Galatským 3,26-29 / Učedníci a společnost

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 9. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 9. část

Bohoslužba z konference MSS 2007 (sobota dopoledne) – Karel Nowak

Bohoslužba z konference MSS 2007 (sobota dopoledne) – Karel Nowak

Další nově nahraná videa

Majstrštyk: Návrat marnotratného syna (2/26)

Z pořadu: Majstrštyk

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Návrat marnotratného syna namaloval kolem roku 1669 holandský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Nachází se v období, kdy se musí zamýšlet nad svým životem a sám se stylizuje do ztraceného syna. Všimli jste si, že má otec na obraze jednu mužskou a druhou ženskou ruku? Co tím chtěl malíř sdělit?
zobrazit více

Majstrštyk: Bouře na moři Galilejském (1/26)

Z pořadu: Majstrštyk

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Bouře na moři Galilejském namaloval v roce 1633 holandský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Má zobrazovat známý biblický příběh o Ježíši a jeho učednících, jak vzdorují bouři. Proč se ale malíř na obraz přimaloval? Zkuste si poslechnout jeho příběh ...
zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba

31. 12. 2024

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2025.
V sobotu 4. ledna začínáme ve 14:00 hodin na Youtube HopeTV.

Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.

Budeme rádi, pokud se k nám 4. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2025.


přečíst více

Je Bible více než jen příběh?

20. 9. 2024

Zveme Vás na přímé přenosy z 20. unijního setkání ASI-CS ve Strážovicích.
Hlavním řečníkem bude Oldřich Svoboda a téma celého setkání je "Více než příběh".

přečíst více

Biblický týden a (staro)nová audiokniha

3. 8. 2024

Zařadili jsme pro Vás do našeho archivu právě uplynulý Biblický týden Českého sdružení s názvem Síla slova.
Kromě toho jsme také připravili již starší audioknihu Vyprávění nejen pro Teofila, ale v moderních formátech.
Tuto knihu napsal a ilustroval téměř před 30 lety Jan Bárta podle biblické knihy Skutky apoštolů, unikátně ji načetl herec Alfred Strejček a hudbu nahrál Petr Hřib.
Najdete ji na:
https://www.aknihy.cz
Youtube https://youtube.com/playlist?list=PL4S0bRwpg3Su9gB...
Spotify https://open.spotify.com/show/6UnEkAuBR80kyXZ2jYRI...
Jéčko.tv https://www.jecko.tv/vypraveni-nejen-pro-teofila

přečíst více