Právě sledujete: Bohoslužba z konference MSS 2007 (sobota dopoledne) – Karel Nowak

Z pořadu: Bohoslužby tématické

Záznam dopolední bohoslužby ze sobotního konferenčního shromáždění Moravskoslezského sdružení Církve adventistů sedmého dne v roce 2007 s kázáním Karla Nowaka.

Je možné sloužit Bohu a přitom ho neposlouchat? Platí stále naše rozhodnutí jít za Pánem Bohem? Karel Nowak ve své úvaze čerpá především z biblického textu uvedeného v knize Jozue, 24. kapitole. Posluchačům připomíná slova Jozuovské výzvy, původně určené izraelskému národu: „Rozhodněte se dnes, komu chcete sloužit.“ Karel Nowak objasňuje důležitost každodenního svobodného rozhodnutí jít za Pánem Bohem. „Jedině tehdy, když se rozhodneme a jsme ochotni s Ním spolupracovat, Boží moc v nás může působit a může vykonat potřebnou proměnu,“ uvádí.

Více informací o Moravskoslezském sdružení CASD naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 16. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 16. část

Bible pro dnešek / Matouš 15,29-31 / Učedníci a nemocní lidé

Bible pro dnešek / Matouš 15,29-31 / Učedníci a nemocní lidé

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 8. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 8. část

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Projekt rodina - Draci (10/16)

17. 8. 2016

Kdo všechno a jak moc negativně může zasahovat do rodiny? Někdy i dobře míněná rada může mít špatné následky. Existují lidé, kteří chtějí naše dobro za každé situace, nehledě na okolnosti.
Zdravé hranice pro člověka znamenají být za něco zodpovědný a umět si dané věci ošetřit. Jsem schopný vyslechnout názor, poděkovat za zájem, ale musím si sám přetřídit, co z toho vede ke spojení, co vede k bezpečí a co je dobrý, nicméně dračí úmysl.

Otevřeli jsme s naším hostem Mgr. Milenou MIkulkovou téma Draci s dobrými úmysly. Možná teď budeme více umět říkat ne v pravý čas. Chraňme naše vztahy a pozor na draky s dobrými úmysly.

Tyto otázky a mnoho dalších jsme si položili s Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti mezilidských vztahů a výchovy. Vznikl tak PROJEKT RODINA, který se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá. Šestnáct témat pokrývá oblast od zamilovanosti a chození až po rozvod a porozvodovou komunikaci. Nechceme radit, každá situace je jiná. Rádi si vyslechneme vaše příběhy a proto vám dáme možnost vyjádřit se k jednotlivým dílům. Když budete stát o komunikaci s odborníkem po internetu, i na to jsme připraveni a pomůžeme vám.

Rádi si vyslechneme vaše trápení, náměty nebo dotazy. Náš email je projektrodina@hopetv.cz. Více o „Projektu rodina“ naleznete na www.projektrodina.cz
přečíst více

Bible pro dnešek / Ježíš projevoval soucit / 2016 3Q 8

15. 8. 2016

V Bibli můžeme číst, že Bůh se rozpomněl. Co se tímto vyjádřením chce říct? A co myslel Pavel tím, když v dopise křesťanům do Korintu nazval Boha "Bohem veškeré útěchy"? Jak Bůh potěšuje dnes, v 21. století a jakou úlohu v tom hraje církev?

Rozhovor na téma osmého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Ježíš projevoval soucit“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Projekt rodina - Manželská puberta (9/16)

14. 8. 2016

Můžeme mít fungující rodinu, dlouhodobé vztahy a přesto přijde období, kdy se objeví přehnaná kritičnost a podlehneme volání svobody. Čas hraje v partnerství klíčovou roli. Chceme mít místo v životě toho druhého a cítíme se ohroženi, když nám ho někdo nebo něco bere. Co znamená manželská puberta? Dá se jí zabránit? Týká se každého manželství?

O složitých etapách partnerského vztahu a o tom, že je nemáme nikdy vzdát jsme si povídali s naším hostem Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti výchovy a mezilidských vztahů.
přečíst více