Náboženská svoboda

Právě sledujete: Náboženská svoboda

Z pořadu: Náboženská svoboda

Církev adventistů sedmého dne si každoročně připomání důležitost náboženské svobody. Uvědomujeme si, že možnost svobodného náboženského vyznání není samozřejmostí? Měli bychom bránit svobodu svědomí všech lidí. Včetně těch, se kterými nesouhlasíme.

„Každý má právo na svobodu myšlení, svědomí a náboženství; toto právo zahrnuje v sobě i volnost změnit své náboženství nebo víru, jakož i svobodu projevovat své náboženství nebo víru, sám nebo společně s jinými, ať veřejně nebo soukromě, vyučováním, prováděním náboženských úkonů, bohoslužbou a zachováváním obřadů.“
Všeobecná deklarace lidských práv, článek 18
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 15. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 15. část

Bible pro dnešek / Matouš 18,1-5 / Výchova dětí

Bible pro dnešek / Matouš 18,1-5 / Výchova dětí

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 7. část

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 7. část

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Manželství bez mýtů (5/5): Pokud mne miluje, musí se změnit

16. 2. 2018

Kdo z nás neslyšel bezpočet vtipů a narážek o manželství, které jakoby naznačovaly, že sňatkem končí veškerá romantika, zábava, zájem o druhého, štěstí, svoboda atd. Ale není to všechno trochu jinak? Pátým mýtem, pokud mne miluje, musí se změnit, nás provede vedoucí služby rodinám Církve adventistů sedmého dne na Moravě a ve Slezsku Martin Žůrek. Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa. Více na www.tydenmanzelstvi.cz


přečíst více

Manželství bez mýtů (4/5): Onanie škodí zdraví

15. 2. 2018

Kdo z nás neslyšel bezpočet vtipů a narážek o manželství, které jakoby naznačovaly, že sňatkem končí veškerá romantika, zábava, zájem o druhého, štěstí, svoboda atd. Ale není to všechno trochu jinak?
Čtvrtým mýtem, že onanie škodí zdraví, nás provede vedoucí služby rodinám Církve adventistů sedmého dne Radomír Jonczy.
Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa. Více na www.tydenmanzelstvi.cz


přečíst více

Misie adventistů ve světě: Jedině Kristova metoda II

14. 2. 2018

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve čtvrtém čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Euroasijské divizi, která leží mezi Černým a Ochotským mořem. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
Kristova metoda služby začíná navázáním vztahu s lidmi. Poté následuje vyjádření zájmu a náklonnosti. Dalším velmi významným krokem je naplňování potřeb, které druzí mají. Často se domníváme, že víme, co potřebují, nevěnujeme čas zkoumání a hledání toho, jaké jsou jejich opravdové potřeby. Charakteristiku "pečující" církev si musíme zasloužit.


přečíst více