Právě sledujete: Na cestě do Emauz – Karel Nowak

Z pořadu: Bohoslužby tématické

Záznam kázání Karla Nowaka z dopolední části konferenčního shromáždění Českého sdružení CASD 2011 konaného v Hradci Králové.

Proč v našem vztahu s Bohem není vždy všechno jasné a přímočaré? Jak najít osobní vztah k Bohu? Karel Nowak ve své úvaze přibližuje setkání učedníků s Pánem Ježíšem na cestě do Emauz zaznamenané v Lukášově evangeliu, 24. kapitole, 13.-35. verši. Na základě tohoto příběhu Karel Nowak demonstruje naše prožívání víry a hledání odpovědí na nejasné otázky. Uvádí, že pouze pod vlivem Božího slova a pod mocí Božího ducha bude náš život s Bohem skutečným prožitkem.

Záznam celého slavnostního konferenčního shromáždění, jehož motto znělo: „Jednota v rozmanitosti“, můžete zhlédnout v našem archivu.

Více informací o Českém sdružení Církve adventistů sedmého dne naleznete zde.
zobrazit více zobrazit méně

Cliff! - 32: Proč je tu něco, místo ničeho?

Cliff! - 32: Proč je tu něco, místo ničeho?

Bible pro dnešek: Živá, svatá, Bohu milá oběť

Bible pro dnešek: Živá, svatá, Bohu milá oběť

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 12. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 12. část

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Pracovní soboty v St. Louis

Z pořadu: Adventisté ve světě

Město St. Louis ve Spojených státech je spojeno s historií adventistické církve. Podívejte se, jak se tamní sbory připravují nejen na světovou konferenci v roce 2025.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Adventisté ve světě | Velké dobrodružství Deby a Bridgette

Z pořadu: Adventisté ve světě

Umíte si představit, že vyrazíte pracovat jako dobrovolník do daleké země?
Podívejte se na příběh Deby a Bridgette z indonéské Jakarty.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Aktuality

Majstrštyk: Kamenování Štěpána (24/26)

15. 12. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Ukamenování Štěpána" namaloval roku 1525 holandský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Byla to jeho první malba. Vychází z biblického příběhu, kde se diakon Štěpán stává prvním křesťanským mučedníkem. Když obvinil svůj lid ze zabití mesiáše, rozběhli se v davu za ním.


přečíst více

Misie adventistů ve světě: Hlboko v doline

13. 12. 2017

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve třetím čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Jihoasijské divizi, která leží mezi Arabským mořem a Bengálským zálivem. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
Alvin si pro své misijní působení vybral zapadlou vesničku v malajské džungli. Věnuje se zde hlavně dětem. Díky němu také nedávno vyrostl první sbor v této oblasti.


přečíst více

Bible pro dnešek / Vyvolení z milosti / 2017 4Q 11

11. 12. 2017

Co znamená, že Kristus je "konec zákona"? Co říká řecký originál? Pavel také píše, že selhání Židů přineslo pohanům spásu. Kdyby tedy Židé neselhali, tak by pohané nebyli zachráněni? A jak rozumět slovům Pavla: "Jestliže tedy jejich selháním svět získal a jejich úpadek obohatil pohany, co teprve, až se všichni obrátí?" A proč se Pavel snažil v Židech vzbudit žárlivost na pohany?
Rozhovor na téma jedenáctého úkolu „Vyvolení z milosti" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Roman Mach.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více