Právě sledujete: Bible pro dnešek: Reformace - obnova narušených vztahů

Z pořadu: Bible pro dnešek

Říká se, že odpustit, nerovná se zapomenout. Co závažného by se muselo stát, abychom již nedokázali odpustit? Je dobré donekonečna odpouštět, anebo bychom měli umět také říct: "Tak už dost!" Jakou vidíte souvislost mezi reformací a odpuštěním?

Učitel Teologického semináře církve adventistů v Sázavě Daniel Horničár, Ph.D. nás v úvodu aktuálního dílu pořadu provede textem z první epištoly (1. Filemonovi 1,8-14). Apoštol Pavel se v tomto listě přimlouvá za otroka Onezima, který prožil ve svém životě změnu a teď již "patří Kristovi." Ve zmíněné epištole čteme, jak evangelium působí na obnovení narušených vztahů.

Pastor a redaktor Jindřich Černohorský u pomníku Milady Horákové na pražském Smíchově promýšlí odkaz a poselství z podobenství o marnotratném synu. Jak by měl jednat křesťan, když jde o odpuštění?

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 21. září 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 8. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 8. část

Mojmír Voráč: Křesťanská rodina – 5. část

Mojmír Voráč: Křesťanská rodina – 5. část

Cyklus Osudy – Vítězslav Vurst – Vzpomínky perzekuovaných

Cyklus Osudy – Vítězslav Vurst – Vzpomínky perzekuovaných

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Přímé přenosy Biblického týdne ČS s Jánem Barnou na HopeTV!

31. 7. 2014

Od neděle 27. 7. do soboty 2. 8. 2014 budete moci sledovat přímé přenosy z Biblického týdne s Jánem Barnou.
Tématem Biblického týdne je: "Dobrá zpráva o Božím soudu – den Páně a události s ním spojené". Přednášet bude BTh. Ján Barna, M.A., Ph.D., vysokoškolský učitel systematické a biblické teologie na Newbold College ve Velké Británii.
Program přenosů:
Neděle 27. 7. : Úvodní pobožnost - 20.00-20.45 hod.
Pondělí 28. 7.: Dopolední přednášky Jána Barny - 9.15-12.00 hod.
Úterý 29. 7.: Dopolední přednášky Jána Barny - 9.15-12.00 hod.
Středa 30. 7.: Dopolední přednášky Jána Barny - 9.15-12.00 hod.; Rozhovor s Jánem Barnou - 19.30-21.00 hod.
Čtvrtek 31. 7.: Dopolední přednášky Jána Barny - 9.15-12.00 hod.
Pátek 1. 8.: Dopolední přednášky Jána Barny - 9.15-12.00 hod.; Večerní pobožnost s Jánem Barnou - 19.30-20.00 hod.
Sobota 2. 8.: bohoslužba s kázáním Jána Barny - 10.30-12.00 hod.
 
Na středeční večer můžete využít možnosti položit dotaz Jánu Barnovi. Ten napište na facebookový profil naší televize: http://www.facebook.com/HopeTV
Přímé přenosy sledujte na www.hopetv.cz.




přečíst více

Dotazy pro Jána Barnu - rozhovor ve středu 30. 7. 2014 od 19.30 hod.

30. 7. 2014

Položte svůj dotaz Jánu Barnovi, hostovi Biblického týdne ČS 2014, i vy!
Dnes, ve středu 30. 7. 2014 od 19.30 hod. přineseme přímý přenos rozhovoru s Jánem Barnou. I vy se jej můžete zeptat na to, co vás zajímá - nejen na téma Biblického týdne: „Dobrá zpráva o Božím soudu – den Páně a události s ním spojené“.
Svůj dotaz nechte na našem facebookovém profilu: www.facebook.com/HopeTV





přečíst více

Bible pro dnešek / Jan 3,14-15 / Jak mohu být spasen

30. 7. 2014

Jak ovlivnil lidské dějiny příběh o vyvýšeném hadovi a později o vyvýšeném Kristu, na kterého lidstvo upírá zrak? Nemáme protijed na nákazu hříchem, která nám všem koluje v žilách. Jediné řešení nabízí samotný Stvořitel.
S kazatelem Církve adventistů s.d. Michalem Balcarem můžeme společně uvažovat nad texty z evangelia podle Jana, třetí kapitoly. Ve svém vyprávění nás zavede do knihy Numeri, kde nechal Bůh vyvýšit hada na kůl, aby zachránil svůj lid. Podobně byl vyvýšen také Kristus na kříž Gogloty. Jedině v Něm nalézáme protijed na nákazu, kterou trpí celé lidstvo.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 2. srpna 2014.
přečíst více