Právě sledujete: Bible pro dnešek: Reformace - nový způsob myšlení

Z pořadu: Bible pro dnešek

Říká se, že počátek veškerého jednání je v mysli. Je tomu pokaždé tak? Nestává se někdy, že nejdříve jednáme a pak teprve přemýšlíme? Jak je to s duchovním životem? Nejdříve promýšlet a pak se rozhodnout?

Kazatel Marek Riečan nás ve své promluvě provede novozákonními texty apoštola Pavla, které mluví o potřebě proměny smýšlení. Jistou nápovědou v procesu proměny je nám text z epištoly Filipským 4,6-8. Tam čteme: "Konečně, bratři, přemýšlejte o všem, co je pravdivé, čestné, spravedlivé, čisté, cokoli co je hodné lásky, co má dobrou pověst, co se považuje za ctnost a co sklízí pochvalu."

Kdo stojí na počátku švýcarské reformace? Jakou roli v ní hraje Ulrich Zwingli? Také mnohé další o věhlasné prostotě švýcarské reformace a dalších výrazných osobnostech jako Heinrich Bullinger a Jean Calvin se dozvíme od učitelky církevních dějin doc. PhDr. Evy Melmukové, která také působí jako moderátorka historické společnosti Veritas, zabývající se aktualizací odkazu české reformace.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 14. září 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Cyklus Osudy – Jiří Veselý – Vzpomínky perzekuovaných

Cyklus Osudy – Jiří Veselý – Vzpomínky perzekuovaných

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 7. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 7. část

Co máme na půdě? - Gabriele Stangl

Co máme na půdě? - Gabriele Stangl

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Principy života správce / 2018 1Q 10

5. 3. 2018

Je hlavou církve opravdu Kristus? Nebo jsou církve vedeny lidmi, kteří se Boha na Jeho vůli ani nemusí ptát? Pokud je hlavou církve Kristus, jak taková církev vypadá? O Ježíši je řečeno, že je "prvorozený z mrtvých". Ale my víme, že dříve než Kristus byl vzkříšen například Mojžíš. Jak tomu rozumět? A je křesťanství netolerantní vírou, která tvrdí, že Ježíše je jediná cesta k záchraně?
Rozhovor na téma desátého úkolu „Principy života správce" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teoložka Soňa Sílová.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Důkaz o Bohu 2: Boží uzdravení (3/25)

4. 3. 2018

Je naše zdraví to nejcennější?
Třetí díl druhé řady pořadu HopeTV.cz s misionářem Korneliem Novakem o Božím uzdravení, kterým provází Martin Hasík.


přečíst více

Pomáhám, Zn. rád

2. 3. 2018

Nemyslet jen na sebe a svoje pohodlí. Rozhlížet se kolem sebe a všímat si potřeb lídí. Rozhodmout se být tu pro druhé a začít pro ně něco dělat. Že se to snadno řekne ale hůře udělá? Víme to, proto vznikl tento dokument o dobrovolnické službě, kterou provozuje a koordinuje humanitární organizace ADRA. Dokument, jenž je poctou lidem, kteří druhým pomáhají a dávají svému okolí jasně najevo, že to jde a že to člověka může naplňovat štěstím.
Více o dobrovolnictví se dozvíte na www.adra.cz


přečíst více