Právě sledujete: Bible pro dnešek: Reformace - nový způsob myšlení

Z pořadu: Bible pro dnešek

Říká se, že počátek veškerého jednání je v mysli. Je tomu pokaždé tak? Nestává se někdy, že nejdříve jednáme a pak teprve přemýšlíme? Jak je to s duchovním životem? Nejdříve promýšlet a pak se rozhodnout?

Kazatel Marek Riečan nás ve své promluvě provede novozákonními texty apoštola Pavla, které mluví o potřebě proměny smýšlení. Jistou nápovědou v procesu proměny je nám text z epištoly Filipským 4,6-8. Tam čteme: "Konečně, bratři, přemýšlejte o všem, co je pravdivé, čestné, spravedlivé, čisté, cokoli co je hodné lásky, co má dobrou pověst, co se považuje za ctnost a co sklízí pochvalu."

Kdo stojí na počátku švýcarské reformace? Jakou roli v ní hraje Ulrich Zwingli? Také mnohé další o věhlasné prostotě švýcarské reformace a dalších výrazných osobnostech jako Heinrich Bullinger a Jean Calvin se dozvíme od učitelky církevních dějin doc. PhDr. Evy Melmukové, která také působí jako moderátorka historické společnosti Veritas, zabývající se aktualizací odkazu české reformace.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 14. září 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Cyklus Osudy – Jiří Veselý – Vzpomínky perzekuovaných

Cyklus Osudy – Jiří Veselý – Vzpomínky perzekuovaných

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 7. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 7. část

Co máme na půdě? - Gabriele Stangl

Co máme na půdě? - Gabriele Stangl

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Znamení Kristova božství / 2024 4Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Znamení Kristova božství / 2024 4Q 02
zobrazit více

Bible pro dnešek / Znamení, která ukazují cestu / 2024 4Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Znamení, která ukazují cestu / 2024 4Q 01
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Život podle Ducha / 2017 3Q 12

11. 9. 2017

Přináší víra do života člověka pokoj a vyrovnanost? Pavel hovoří spíše o zápasu a vnitřním boji. Jak si to vysvětlit? Jak se chodí Duchem, jak píše Pavel, a znamená to, že pak už člověka netáhne hříšný způsob života?
Rozhovor na téma dvanáctého úkolu „Život podle Ducha" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Bohoslužba Bratislava: Daniel Duda - Strach (ASI 2007)

10. 9. 2017

Záznam bohoslužby z 24. 11. 2007 konané v Bratislavě při příležitosti setkání Adventistických podnikatelů a manažerů sdružených v rámci občanského sdružení ASI-CS.

Z čeho máte největší strach? Dr. Daniel Duda ve své úvaze poukazuje na boj s našimi strachy. Hovoří o skutečném a stínovém poslání v našich životech a o problému boje s naším egem. Inspirací se mu stal biblický příběh Ester.

Dr. Daniel Duda je pastor a učitel systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.


přečíst více

Majstrštyk: Dvě děti škádlící kočku (10/26)

8. 9. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Dvě děti škádlící kočku" namaloval roku 1590 italský malíř Annibale Carracci, inspirovaný holandským řčením: "Kdo si hraje s kočkou, bude poškrábán". Použil si děti, aby dal dospělým ponaučení – nepřibližujte se duchovnímu nebezpečí, všechno, co děláme, s sebou totiž nese následky.


přečíst více