Co máme na půdě? - Gabriele Stangl

Právě sledujete: Co máme na půdě? - Gabriele Stangl

Z pořadu: Co máme na půdě? - Gabriele Stangl

Záznam semináře teoložky a psychoterapeutky Gabriele Stangl o tom, jak je i pro věřícího člověka důležité vyrovnat se s minulostí.

Seminář "Co máme na půdě?", proběhl 19. května 2012 v modlitebně sboru Církve adventistů sedmého dne Praha-Smíchov.

Sestra Stanglová je teoložka a psychoterapeutka. Nějakou dobu učila hebrejštinu, dále působila v domově důchodců a nyní má bohatou praxi jako psychoterapeuta a kaplanka v adventistické nemocnici Waldfriede v Berlíně. Sestra Gabriela založila v této nemocnici také baby-box a věnuje se při své práci ženám, které děti nechtějí, ale i rodinám, které naopak nechtěné děti adoptují. Při víkendových setkáních se skupinami žen v různých zemích se Gabriele Stanglová ochotně dělí o své osobní a odborné zkušenosti a nabízí možné odpovědi na otázku, jak evangelizovat v dnešní době. Hovoří o obavách, které často ženy trápí, ale také o radosti v životě člověka – křesťana.

zobrazit více zobrazit méně

Mojmír Voráč: Křesťanská rodina – 4. část

Mojmír Voráč: Křesťanská rodina – 4. část

Cyklus Osudy – Jan Kloda – Vzpomínky perzekuovaných

Cyklus Osudy – Jan Kloda – Vzpomínky perzekuovaných

Bible pro dnešek: Reformace - ochota růst a měnit se

Bible pro dnešek: Reformace - ochota růst a měnit se

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Principy života správce / 2018 1Q 10

Z pořadu: Bible pro dnešek

Je hlavou církve opravdu Kristus? Nebo jsou církve vedeny lidmi, kteří se Boha na Jeho vůli ani nemusí ptát? Pokud je hlavou církve Kristus, jak taková církev vypadá? O Ježíši je řečeno, že je "prvorozený z mrtvých". Ale my víme, že dříve než Kristus byl vzkříšen například Mojžíš. Jak tomu rozumět? A je křesťanství netolerantní vírou, která tvrdí, že Ježíše je jediná cesta k záchraně?
Rozhovor na téma desátého úkolu „Principy života správce" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teoložka Soňa Sílová.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více

Důkaz o Bohu 2: Boží uzdravení (3/25)

Je naše zdraví to nejcennější?
Třetí díl druhé řady pořadu HopeTV.cz s misionářem Korneliem Novakem o Božím uzdravení, kterým provází Martin Hasík.
zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba

31. 12. 2024

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2025.
V sobotu 4. ledna začínáme ve 14:00 hodin na Youtube HopeTV.

Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.

Budeme rádi, pokud se k nám 4. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2025.


přečíst více

Je Bible více než jen příběh?

20. 9. 2024

Zveme Vás na přímé přenosy z 20. unijního setkání ASI-CS ve Strážovicích.
Hlavním řečníkem bude Oldřich Svoboda a téma celého setkání je "Více než příběh".

přečíst více

Biblický týden a (staro)nová audiokniha

3. 8. 2024

Zařadili jsme pro Vás do našeho archivu právě uplynulý Biblický týden Českého sdružení s názvem Síla slova.
Kromě toho jsme také připravili již starší audioknihu Vyprávění nejen pro Teofila, ale v moderních formátech.
Tuto knihu napsal a ilustroval téměř před 30 lety Jan Bárta podle biblické knihy Skutky apoštolů, unikátně ji načetl herec Alfred Strejček a hudbu nahrál Petr Hřib.
Najdete ji na:
https://www.aknihy.cz
Youtube https://youtube.com/playlist?list=PL4S0bRwpg3Su9gB...
Spotify https://open.spotify.com/show/6UnEkAuBR80kyXZ2jYRI...
Jéčko.tv https://www.jecko.tv/vypraveni-nejen-pro-teofila

přečíst více