Právě sledujete: Bible pro dnešek: Reformace - ochota růst a měnit se

Z pořadu: Bible pro dnešek

Říká se, že nejtěžší je dosáhnout změny myšlení. Prý se někdy musí vyměnit celé generace, než nastane změna. Skutečně nejde změnu myšlení nějak urychlit?  Znáte někoho, kdo přijímá všechny změny ochotně a bez reptání?

S kazatelem Janem Dymáčkem se ponoříme do myšlenek novozákonní biblické epištoly 1. listu Janova 2,1-8. Biblický pisatel nás vyzývá k ochotnému naslouchání slovům Ježíše Krista a praktickému životu dle slyšeného a poznaného. Jak složité, nebo naopak jednoduché je pro vás ochotně naslouchat slovům Pána Ježíše Krista a žít podle toho, co říká?

Od učitelky církevních dějin a moderátorky historické společnosti Veritas, zabývající se aktualizací odkazu české reformace, doc. PhDr. Evy Melmukové se dozvíme, jaký je odkaz a dílo německých a švýcarských reformátorů. Martin Luther, Filip Melanchton a další toužili po spasení, záchraně života. Luther se pokoušel dosáhnout záchrany činěním dobrých skutků. Jak zjistil, tento způsob není ten pravý. Pod vlivem epištoly k Římanům však našel řešení a svobodu.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 7. září 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Cyklus Osudy – Bohumil Dymáček – Vzpomínky perzekuovaných

Cyklus Osudy – Bohumil Dymáček – Vzpomínky perzekuovaných

Pavel Raus: Křesťanská rodina – 3. část

Pavel Raus: Křesťanská rodina – 3. část

O radosti v životě křesťana - Gabriele Stangl

O radosti v životě křesťana - Gabriele Stangl

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Majstrštyk: Zvedání kříže (16/26)

20. 10. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Zvedání kříže" namaloval roku 1633 nizozemský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn, který sám sebe udělal ústřední postavou a z jeho 90 autoportrétů je tento určitě nejvýznamnější. Evangelium prosáklo hluboko do jeho srdce. Byl si vědom, že to JEHO hříchy ukřižovaly Krista. Cítil se osobně zodpovědný.


přečíst více

Misie adventistů ve světě: Konečně svobodní I

18. 10. 2017

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve třetím čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Jihoasijské divizi, která leží mezi Arabským mořem a Bengálským zálivem. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
Uprchlík je člověk, který je donucen opustit svou zemi z důvodu úniku před válkou, pronásledováním či přírodní katastrofou. Ti z Barmy nacházejí nový domov ve Spojených státech, konkrétně ve městě Clarkston v Georgii na jihovýchodním pobřeží, kde je zastoupeno 60 zemí a 120 jazyků.


přečíst více

Bible pro dnešek / Daleko od Boží slávy / 2017 4Q 03

16. 10. 2017

Co je to Boží sláva, o které se Pavel zmiňuje? Když nazývá evangelium "Boží mocí", co tím myslí, a proč je tato moc předně pro Žida? Co to znamená "vážit si pravého poznání Boha"? A má Bůh moc proměnit naši mysl? Jak?
Rozhovor na téma třetího úkolu „Daleko od Boží slávy" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Roman Mach.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více