Právě sledujete: Bible pro dnešek: Reformace - ochota růst a měnit se

Z pořadu: Bible pro dnešek

Říká se, že nejtěžší je dosáhnout změny myšlení. Prý se někdy musí vyměnit celé generace, než nastane změna. Skutečně nejde změnu myšlení nějak urychlit?  Znáte někoho, kdo přijímá všechny změny ochotně a bez reptání?

S kazatelem Janem Dymáčkem se ponoříme do myšlenek novozákonní biblické epištoly 1. listu Janova 2,1-8. Biblický pisatel nás vyzývá k ochotnému naslouchání slovům Ježíše Krista a praktickému životu dle slyšeného a poznaného. Jak složité, nebo naopak jednoduché je pro vás ochotně naslouchat slovům Pána Ježíše Krista a žít podle toho, co říká?

Od učitelky církevních dějin a moderátorky historické společnosti Veritas, zabývající se aktualizací odkazu české reformace, doc. PhDr. Evy Melmukové se dozvíme, jaký je odkaz a dílo německých a švýcarských reformátorů. Martin Luther, Filip Melanchton a další toužili po spasení, záchraně života. Luther se pokoušel dosáhnout záchrany činěním dobrých skutků. Jak zjistil, tento způsob není ten pravý. Pod vlivem epištoly k Římanům však našel řešení a svobodu.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 7. září 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Cyklus Osudy – Bohumil Dymáček – Vzpomínky perzekuovaných

Cyklus Osudy – Bohumil Dymáček – Vzpomínky perzekuovaných

Pavel Raus: Křesťanská rodina – 3. část

Pavel Raus: Křesťanská rodina – 3. část

O radosti v životě křesťana - Gabriele Stangl

O radosti v životě křesťana - Gabriele Stangl

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Dobrovolná Boží láska / 2025 1Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Dobrovolná Boží láska / 2025 1Q 01

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Adventisté ve světě | Pracovní soboty v St. Louis

Z pořadu: Adventisté ve světě

Město St. Louis ve Spojených státech je spojeno s historií adventistické církve. Podívejte se, jak se tamní sbory připravují nejen na světovou konferenci v roce 2025.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Aktuality

John Bradshaw - Proč nemít strach z evangelia (1/3)

10. 7. 2016

HopeTV ve spolupráci s United art připravilo záznam tří večerních setkání ze sboru BETHANY, který sídlí v prostorách společenského centra Brumlovka. John Brashaw ve svých promluvách uvažuje nad tím: „Proč nemít strach z evangelizace?“ a jak naplnit odkaz Ježíše Krista z evangelia podle Matouše 28,16-20.

Kdo jsme? Naše odpověď je základním kamenem našeho já. Kdo jsme my, kdo jsem já? Jaké je moje já? Evangelisté Yves Monnier a John Bradshaw z mezinárodní misijní adventistické organizace It´s written (Je psáno). Tato organizace je tu pro to, aby se sdílela o dobré zprávě o Ježíši.
HopeTV ve spolupráci s United art připravilo záznam tří večerních
setkání ze sboru BETHANY, který sídlí v prostorách společenského centra
Brumlovka. John Brashaw ve svých promluvách uvažuje nad tím: „Proč nemít
strach z evangelizace?“ a jak naplnit odkaz Ježíše Krista z evangelia
podle Matouše 28,16-20.
Kdo jsme? Naše odpověď je základním kamenem
našeho já. Kdo jsme my, kdo jsem já? Jaké je moje já? Evangelisté Yves
Monnier a John Bradshaw z mezinárodní misijní adventistické organizace
It´s written (Je psáno). Tato organizace je tu pro to, aby se sdílela o
dobré zprávě o Ježíši.

přečíst více

Blok 57 - Pavel Helan

8. 7. 2016

„Vlídný písničkář“ – jak sám sebe Pavel Helan nazývá, je autor svérázných modliteb i vážných textů a již dávno si jej nespojujeme jen s jeho hitem iBůh. Charisma osobnosti a hudební vybroušenost přitahují na jeho koncerty posluchače po celé České republice i mimo ni. Hudebník Pavel Helan byl hostem pořadu Martina Žaluda "Blok57" a debata se točila kolem hudby, talentu a inspirace shůry.

přečíst více

Vzpomínky politicky perzekuovaných - Miloslav Bláha - Pro neslyšící

6. 7. 2016



Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne (CASD)? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu a zachování soboty jako biblického dne odpočinku? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší a s jakými reakcemi se setkávali u svých dozorců a spoluvězňů? Vzpomíná Miloslav Bláha.



V následujících týdnech, budeme upozorňovat na videa, která již nyní mohou sloužit sluchově postiženým. Titulky pro neslyšící prozatím nabízíme v našem Youtube archivu. Stačí si v pravém dolním rohu zapnout funkci "Titulky". Pokud máte tip na zajímavé video z našeho archivu, které by posloužilo neslyšícím, napište nám na info@hopetv.cz.
Desatero chování k neslyšícím
Při hovoru s nedoslýchavým člověkem nezvyšujeme hlas a nekřičíme. Zajistíme vhodné poslechové podmínky bez okolního hluku.

přečíst více