Právě sledujete: Bible pro dnešek: Reformace - ochota růst a měnit se

Z pořadu: Bible pro dnešek

Říká se, že nejtěžší je dosáhnout změny myšlení. Prý se někdy musí vyměnit celé generace, než nastane změna. Skutečně nejde změnu myšlení nějak urychlit?  Znáte někoho, kdo přijímá všechny změny ochotně a bez reptání?

S kazatelem Janem Dymáčkem se ponoříme do myšlenek novozákonní biblické epištoly 1. listu Janova 2,1-8. Biblický pisatel nás vyzývá k ochotnému naslouchání slovům Ježíše Krista a praktickému životu dle slyšeného a poznaného. Jak složité, nebo naopak jednoduché je pro vás ochotně naslouchat slovům Pána Ježíše Krista a žít podle toho, co říká?

Od učitelky církevních dějin a moderátorky historické společnosti Veritas, zabývající se aktualizací odkazu české reformace, doc. PhDr. Evy Melmukové se dozvíme, jaký je odkaz a dílo německých a švýcarských reformátorů. Martin Luther, Filip Melanchton a další toužili po spasení, záchraně života. Luther se pokoušel dosáhnout záchrany činěním dobrých skutků. Jak zjistil, tento způsob není ten pravý. Pod vlivem epištoly k Římanům však našel řešení a svobodu.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 7. září 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Cyklus Osudy – Bohumil Dymáček – Vzpomínky perzekuovaných

Cyklus Osudy – Bohumil Dymáček – Vzpomínky perzekuovaných

Pavel Raus: Křesťanská rodina – 3. část

Pavel Raus: Křesťanská rodina – 3. část

O radosti v životě křesťana - Gabriele Stangl

O radosti v životě křesťana - Gabriele Stangl

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Novoroční bohoslužba HopeTV (2025)

Z pořadu: Online bohoslužby HopeTV

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2025.

Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Událostí posledních dní / 2016 2Q 11

6. 6. 2016

Konec světa je něco, čím se zabývá mnoho lidí. Jsou stanovována nejrůznější data a mnohé sekty tuto myšlenku vyzdvihují, aby své ovečky drželi v poslušnosti. Když Ježíš hovoří o konci jeruzalémského chrámu a konci světa, jak tomu máme rozumět?
Rozhovor na téma jedenáctého úkolu v druhém čtvrtletí s názvem „Události posledních dní“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Oldřich Svoboda.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Jaro Křivohlavý - O moudrosti

5. 6. 2016

Co znamená být moudrý? Kde hledat pravou moudrost? V únoru 2010 se v prostorách komunitního centra Londýnská 30 uskutečnil cyklus přenášek "O životě", které vedl Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. První přednáška se věnovala tématu moudrosti.


Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. (19. března 1925 Třebenice – 27. prosince 2014 Praha) byl český psycholog a spisovatel. Zabýval se psychologií zdraví, experimentální psychologií, logoterapií, pozitivní psychologií a problematikou manželského života. Napsal řadu populárně-vědeckých knih věnovaných mj. tématům štěstí, stresu, stárnutí nebo odpuštění a jeho pozitivním vlivu na lidské zdraví. Roku 1942 ve věku 17 let byl jako student roudnického gymnázia zatčen a uvězněn v Malé pevnosti nacistického koncentračního tábora v Terezíně. Později pracoval tři roky na dole Prago IV v Kladně. Po maturitě v Roudnici studoval v letech 1945-1949 na Filozofické fakultě UK obory psychologie – filozofie a anglistika, v roce 1950 mu byl udělen doktorát filozofie. V roce 1966 se stal kandidátem věd, roku 1976 se habilitoval na Filozofické fakultě UK a získal tak titul docenta. V roce 1996 ho prezident republiky Václav Havel jmenoval univerzitním profesorem psychologie. Prvních 15 let profesního života pracoval ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v Praze. V období 1967–1994 byl zaměstnán v Institutu pro další vzdělávání lékařů v Praze. V průběhu těchto let učil a publikoval v Čechách i v zahraničí. Později přednášel psychologii zdraví na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Byl křesťanem, pokřtěn byl v roce 1939, byl členem Českobratrské církve evangelické a byl ordinován jako presbyter a laický kazatel. Za totality byl po tři období (1969–1984) svobodně zvoleným laickým členem vedení této církve (Synodní rady). Od roku 1951 byl ženatý, měl 3 děti, 8 vnoučat a 10 pravnoučat.
přečíst více

Vzpomínky politicky perzekuovaných - Jiří Veselý - Pro neslyšící

1. 6. 2016

Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne (CASD)? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu a zachování soboty jako biblického dne odpočinku? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší a s jakými reakcemi se setkávali u svých dozorců a spoluvězňů? Vzpomíná bývalý pastor Církve adventistů sedmého dne Jiří Veselý.


V následujících týdnech, budeme upozorňovat na videa, která již nyní mohou sloužit sluchově postiženým. Titulky pro neslyšící prozatím nabízíme v našem Youtube archivu. Stačí si v pravém dolním rohu zapnout funkci "Titulky". Pokud máte tip na zajímavé video z našeho archivu, které by posloužilo neslyšícím, napište nám na info@hopetv.cz.
Desatero chování k neslyšícím

Člověku se sluchovým postižením předem naznačíme, o čem budeme hovořit, případně jakou spolupráci od něj budeme potřebovat.


přečíst více