Právě sledujete: Bible pro dnešek: Reformace - výsledek oživení

Z pořadu: Bible pro dnešek

Jaký je smysl a odkaz reformace v českých zemích, kterou započal Jan Hus? Dá se říci, že dopady husitského hnutí sahají až do dnešních dní? Nejedna církev o sobě tvrdí, že navazuje na středověkou reformaci. Co se dá reformovat na církvi, která již je reformovaná?

S kazatelem Ferkem Kolesárem se ponoříme do myšlenek velkých reformátorů a také novozákonních textů Bible. Podrobněji se zastavíme u pasáže z knihy Zjevení, 2. kapitoly, 1.-6. verše.

Od učitelky církevních dějin a moderátorky historické společnosti Veritas, zabývající se aktualizací odkazu české reformace, doc. PhDr. Evy Melmukové se dozvíme, jaký je odkaz a dílo českého reformátora Jana Husa. Co je základem české reformace? Podíváme se na dobu Jana Husa a snahu jeho i jeho žáků o reformu církve. Dopady, které měla a má česká reformace na naši společnost.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 31. srpna 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 5. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 5. část

Dětská bohoslužba – Roman Buchtel, Tři oříšky

Dětská bohoslužba – Roman Buchtel, Tři oříšky

Pavel Raus: Křesťanská rodina – 2. část

Pavel Raus: Křesťanská rodina – 2. část

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Když milující otec musí trestat / 2015 4Q 4

18. 10. 2015

Pravděpodobně jste si i vy už v životě položili otázku, jak je to možné, že mizera se má dobře a čestný člověk trpí? Stejnou otázku si položil už prorok Jeremjáš. Jak se s ní vypořádat? A proč je tak těžké být "doma prorokem"? Je soud něco, co teprve přijde a nebo soud již nastal?
Rozhovor na téma čtvrtého úkolu „Když milující otec musí trestat“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a učitel starého zákona a hebrejštiny na Husitské teologické fakultě a Teologickém semináři CASD, doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Tajemství zdravé kondice 3: Investice do vztahů

17. 10. 2015

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je zdraví nejenom nepřítomnost nemoci, ale stav tělesné, duševní, a společenské pohody. Jak být zdravý? Jak předcházet chybám? A jaké je tajemství zdravé kondice? Více na www.klubyzdravi.cz


přečíst více

Blok 57 - Patrik Nehyba

14. 10. 2015

HopeTV vypouští do světa osmé vydání pořadu „Blok 57″, jehož smyslem je představit známé či zajímavé osobnosti. Moderátor relace Martin Žalud má několik cílů. Představit hosta netradičním způsobem. Klást neobvyklé otázky. Naťuknout téma duchovního života. A hlavně nenudit diváka.
Pozvání do osmého vydání přijal Patrik Nehyba, který se rozhodl svůj život odevzdat Bohu a slouží v Církvi adventistů sedmého dne jako pastor. O Patrikovi je známé, že díky jeho slovenskému temperamentu dříve odpovídá než přemýšlí. Co na sebe v rozhovoru prozradil? Proč chce sloužit Bohu a církvi? Jaká byla jeho životní cesta?

přečíst více