Právě sledujete: Slavnostní setkání perzekuovaných členů CASD

Z pořadu: Ostatní reportáže

Slavnostní setkání perzekuovaných probělo v termínu 26. – 28. dubna 2013 v areálu Teologického semináře Církve adventistů sedmého dne v Sázavě. Setkání bývalých vězňů svědomí podpořili na dálku spisovatel Jiří Stránský, kterému adventisté v komunistickém pracovním táboře u Příbrami zachránili život a ředitel adventistické humanitární organizace ADRA a výtvarník Jan Bárta. Ten se v dětství s rodiči za vězněné spoluvěřící modlil. Akci osobně podpořil také Lubomír Müller, známý advokát vězňů svědomí a bojovník za jejich rehabilitace a odškodňování. Duchovními písněmi přispěli sólista Státní opery Praha Ivo Hrachovec nebo populární zpěvák Václav Neckář. Ten zavzpomínal na trezorový film Skřivánci na niti z roku 1969, ve kterém hrál adventistu Pavla Hvězdáře zatčeného komunistickou politickou policií kvůli projevu solidarity s pronásledovanými.

Představitelé církve předali přímým účastníkům nenásilného odporu vůči totalitě pamětní grafické listy od Jana Bárty a zahájili systematickou dokumentaci příběhů nacistické a komunistické perzekuce věřících odmítajících se zpronevěřit Bohu a svému svědomí.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 3. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 3. část

Evropská zdravotní konference - Healing

Evropská zdravotní konference - Healing

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 2. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 2. část

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Jiřina Šiklová - Budoucnost očima sociologa (1/3)

20. 11. 2016

Na podzim 2012 se ve společenském centrum Londýnská 30 uskutečnila série přednášek s názvem „Budoucnost očima sociologa“. Přednášejícím byla socioložka Jiřina Šiklová, která své úvahy rozdělila do 3 částí. PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. je socioložka a vystudovala historii a filosofi i na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. letech 1980–1982 vězněna za podvracení republiky. Po listopadu 1989 založila knihovnu, Centrum pro Gen-der Studies Praha a Katedru sociální práce. Jiřina Šiklová přednáší na FF UK a zabývá se především problematikou identity člověka během životního cyklu podle genderové a etnické příslušnosti.

První přednáška byla zaměřena na intergraci cizinců do evropské kultury. Jaký vývoj má česká společnost z demografického hlediska? Jakou populační perspektivu mají češi v rámci Evropy? Jakou šancí jsou pro nás cizinci? Mohou nám pomoci odvrátit populační krizi?


přečíst více

Školení pro pathfindery

18. 11. 2016

Tuto neděli proběhlo v našem pražském studiu školení pro dvě desítky nadšenců z řad Klubu Pathfinder. Konkrétně jsme talentovaným dětem představili kreativní proces od první řádky na bílém papíře, po poslední kliknutí ve střižně. Dětem jsme tak přiblížili práci redaktora, režiséra, scénáristy, kameramana, zvukaře nebo střihače. Těšíme se na budoucí kolegy!





přečíst více

Max Kašparů: Muž v pavučině současného světa (2/5)

16. 11. 2016

O víkendu 8. – 9. října se v rekreačním středisku „Pracov“ uskutečnil již čtvrtý ročník akce s názvem „Chlapi sobě“. Akci svou účastí obohatil významný český psycholog dr. Max Kašparů, který posloužil účastníkům výkladem evangelijní perikopy o pokušení Krista na poušti. Také otevřel téma „Muž v pavučině současného světa“.


přečíst více