Právě sledujete: Bible pro dnešek: Pokání - podmínka oživení

Z pořadu: Bible pro dnešek

Co je to pokání? Proč ho lidé činí? Je možné být křesťanem bez pokání? Je to skutečně tak, že po pokání přichází obnova a oživení?

S teologem a pastorem Michalem Balcarem se podíváme na novozákonní text z knihy Skutky apoštolů 5,30-32. Zamyslíme se s ním nad významem řeckého slova pokání = metanoia, jak jej užívají bibličtí pisatelé.

Potkali jste již při pochůzkách přírodou samostatně stojící kamenný kříž, který byl nahrubo otesaný a nikde v blízkém okolí se nenacházel žádný církevní objekt? S největší pravděpodobností jste natrefili na tzv. "smírčí kříž". S Ing. Stanislav Wieserem, zakládajícím členem Společnosti pro výzkum kamenných křížů při Muzeu Aš, jsme se na několik zmíněných křížů blíže podívali v okolí Lokte u Karlových Varů. Více o smírčích kamenech i Muzeu Aš, kde má Společnost svůj archiv, najdete zde: http://www.muzeum-as.cz/kamenne-krize nebo v katalozích Kamenných křížů Čech a Moravy.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 10. srpna 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života - 1. část

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života - 1. část

Bible pro dnešek: Poslušnost - ovoce oživení

Bible pro dnešek: Poslušnost - ovoce oživení

Bible pro dnešek: Svědectví a služba - ovoce oživení

Bible pro dnešek: Svědectví a služba - ovoce oživení

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Majstrštyk: Obrácení svatého Pavla (7/26)

18. 8. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Obrácení svatého Pavla namaloval roku 1601 italský malíř Caravaggio. Jeho hlavní pointou je pokoření Saula. Nejede už na vysokém koni, ale leží na zemi v prachu, níže než zvířata. Jeho život se v té chvíli změnil – změnil se ze Saula, pyšného, sebestředného vraha – v pokorného, milujícího křesťana.

přečíst více

Misie adventistů ve světě: Víc než jen hra

16. 8. 2017

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve druhém čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Západo-Středoafrické divizi CASD. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
V nigerijském městě Ilishan má své sídlo Babcockova univerzita, která vede své studenty ke křesťanskému plnohodnotnému životu. Její zaměstnanci spojují výuku s biblickými hodnotami a ani fotbal není výjimkou.


přečíst více

Bible pro dnešek / Z otroků dědicové / 2017 3Q 8

14. 8. 2017

Co znamená obléknout Krista? Co pro Pavla znamenalo slovo otrok a jak moc revoluční Pavel byl, když řekl, že není rozdíl mezi židem a pohanem, svobodným a otrokem, mužem a ženou? Může i dnes být člověk "nedospělý ve víře" a být něčeho otrokem? Když Pavel napsal, že někteří křesťané se snaží zachovávat dny, týdny, měsíce a roky, co tím chtěl říct? Je možné pod tyto výrazy zahrnout i sobotu sedmého dne?
Rozhovor na téma osmého úkolu "?ento do s tyto texty, abycabychZ otroků dědicové " vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více