Právě sledujete: Reflexy – Zdeněk Valchář

Z pořadu: Reflexy

Výtvarník Zdeněk Valchář tentokrát hovoří s redaktorem Bedřichem Jetelinou hlavně o svém velkém zájmu – Historicko-vlastivědné společnosti MORAVIAN.

Téma Moravští bratři bylo po dlouhá desetiletí pro socialistické společenské zřízení nepohodlné, tabuizované a tudíž i na severní Moravě zcela zapomenuté. Proto v roce 1999 vzniklo občanské sdružení MORAVIAN Historicko-vlastivědná společnost, které začalo intenzivně sdružovat nadšené obdivovatele díla Moravanů. Podařilo se vytvořit areál s muzeem, Parkem Moravských bratří a jinými pozoruhodnostmi, které jsou přitažlivé především pro zahraniční návštěvníky, kteří se do kontaktu se současnými Moravskými bratry dostávají ve světě častěji. Muzeum Moravských bratří není jen budovou s expozicemi ale i institucí, která iniciuje vznik, nebo obnovu dalších pamětihodností, připomínajících Moravské bratry.
zobrazit více zobrazit méně

Potopený Titanic - Pavol Ružička

Potopený Titanic - Pavol Ružička

Utopie.cz / Okultismus - tajemné jevy kolem nás

Utopie.cz / Okultismus - tajemné jevy kolem nás

Utopie.cz / Zachrání se tento svět?

Utopie.cz / Zachrání se tento svět?

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Strážci pravdy – 5. díl: Když mluví Bůh...

24. 1. 2014

Viklef, Hus, Luther, Kalvín nebo Zwingli započali reformaci, významnou součást historie. Po nich pokračovali i další. Pohled na adventní hnutí ukazuje, jak je dědictví reformace neseno dál až do dnešní doby.
5. díl dokumentu Strážci pravdy se věnuje osobě Ellen G. Whiteové. Ellen G. Whiteová byla praktikující křesťankou, spisovatelkou a také reformátorkou druhé poloviny 19. a začátku 20. st. Bůh ji oslovil zvláštním způsobem – ve viděních týkajících se obsahu Bible i našich dějin. Žena, která se snažila vést k zamyšlení a hlubšímu poznání Bible a především Boha. Více se o Ellen G. Whiteové i jejích spisech můžete dočíst zde.
Cyklus Strážci pravdy o dějinách reformačního hnutí, byl natočen na autentických místech, kde se reformace odehrávala. Autoři se snaží tímto dílem oživit staré dějiny a učinit nás vnímavějšími pro poslední výzvu našeho času.
V našem archivu přinášíme ochutnávku ze série 8 dokumentů Strážci pravdy, které můžete zakoupit v našem e-shopu.
přečíst více

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 8. část

24. 1. 2014

V 8. části cyklu Velký příběh Bible II pokračuje Daniel Duda v tématu osoby "Hospodinova služebníka" a jeho úkolu - zejména z pohledu 52. a 53. kapitoly knihy Izajáš. Proč a v čem je důležité, aby se změnilo naše srdce, pohled na věci, postoje a jaké to má důsledky pro nás samotné i ostatní?
Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.
Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
přečíst více

Náboženská svoboda

23. 1. 2014

Církev adventistů sedmého dne si každoročně připomání důležitost náboženské svobody. Uvědomujeme si, že možnost svobodného náboženského vyznání není samozřejmostí? Měli bychom bránit svobodu svědomí všech lidí. Včetně těch, se kterými nesouhlasíme.
„Každý má právo na svobodu myšlení, svědomí a náboženství; toto právo zahrnuje v sobě i volnost změnit své náboženství nebo víru, jakož i svobodu projevovat své náboženství nebo víru, sám nebo společně s jinými, ať veřejně nebo soukromě, vyučováním, prováděním náboženských úkonů, bohoslužbou a zachováváním obřadů.“
Všeobecná deklarace lidských práv, článek 18

přečíst více