Právě sledujete: Řešení konfliktů v rané křesťanské církvi - Daniel Horničár

Z pořadu: Řešení konfliktů v rané křesťanské církvi - Daniel Horničár

Mezi vírou a praktickým životem křesťanů docházelo a stále dochází už od dob rané církve k napětí, sporům a také hledání. Tak jako v jiných oblastech, zastávají i křesťané více či méně liberální nebo konzervativní postoje.

1. listu Korintským řešil apoštol Pavel napjaté vztahy mezi skupinami křesťanů v Korintu, které se týkaly jedení masa obětovaného modlám. Co si můžeme odnést z poselství  Pavlova dopisu pro naše spory a konflikty, které řešíme?

Příspěvek Daniela Horničára, Ph.D. o řešení konfliktů v rané křesťanské církvi. Záznam byl natočen na Teologické konferenci na téma: Adventismus v teologickém napětí.

Natočeno v Praze, 2012.
zobrazit více zobrazit méně

Cliff! - 26: Cliffův výlet

Cliff! - 26: Cliffův výlet

Bible pro dnešek: Micheáš – Zvláštní Boží lid

Bible pro dnešek: Micheáš – Zvláštní Boží lid

Muzeum Moravských bratří

Muzeum Moravských bratří

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Novoroční bohoslužba HopeTV (2025)

Z pořadu: Online bohoslužby HopeTV

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2025.

Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Ježíš si získával důvěru lidí / 2016 3Q 10

29. 8. 2016

Proč Abraham Bohu důvěřoval a co znamenají slova, že Bůh připočetl Abrahamovi jeho víru jako spravedlnost? A jak dát do souladu slova, že na jedné straně máme poslouchat pozemské vlády a na straně druhé nedoufat v člověka, ale důvěřovat Hospodinu? A čím by křesťané měli být nejvíce známí?

Rozhovor na téma desátého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Ježíš si získával důvěru lidí“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Utopie - Může věřit každý?

28. 8. 2016

„Věříš v Boha?“ Kdyby nám někdo položil tuto otázku, co bychom odpověděli? Mnoho lidí i v naší ateistické společnosti odpoví: „V něco nad námi věřím, ale odmítám církve!“ Pokud patříme do skupiny těch, kteří odpovědí kladně, jak bychom definovali svou víru? Řada lidí si myslí, že věřit znamená nějak tak v životě počítat s tím, že Bůh je, prostě nepopírat jeho možnou existenci, kdesi ve vesmíru.

O projektu Utopie se více dozvíte na www.utopie.cz.

přečíst více

Abrahamoviny - Radek Jonczy 1/14

26. 8. 2016

Před 4000 lety uslyšel Abraham slova: "Odejdi ze své země do země, kterou ti ukážu. Požehnám tě, staň se požehnáním." Týkají se tato slova i člověka dnešní doby? Ty, kdo o to stojí, vyvádí Bůh díky oběti Ježíše Krista z otroctví. Žehná jim, takže se i oni mohou stát pro ostatní požehnáním.
Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy rozebírá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.


přečíst více