Právě sledujete: Bible pro dnešek: Zjevení 21. kapitola – Nové stvoření

Z pořadu: Bible pro dnešek

Ve Zjevení Jana 21. kapitole nacházíme povzbuzení a zaslíbení, že pro nás Bůh připravil novou zemi, kde bude spolu se všemi, kteří mu věří. Jako na počátku, při stvoření, bude všechno dokonalé a zlo, bolest, nemoc i utrpení budou patřit minulosti. Poselství 21. kapitoly knihy Zjevení Jana přiblížil kazatel Oldřich Svoboda.

Předchuť zmírnění bolesti a utrpení, která je v Bibli zaslíbena, můžeme někdy zažívat už nyní - jak o tom ostatně vypráví Miroslav Kvintus, starosta obce Dobříň, která byla v roce 2002 zasažena povodní. I když měla povodeň katastrofální důsledky, obyvatelé se semkli dohromady a vzájemně si pomohli začít znovu. Vše opravili, vybudovali nové a v obci připomínají povodeň už jen pamětní místa.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu můžete stáhnout zde.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 30. března 2013.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro každého - John Bradshaw: Nejvzácnější dar v dějinách

Bible pro každého - John Bradshaw: Nejvzácnější dar v dějinách

Bible pro každého - John Bradshaw: Události, které nelze přehlížet

Bible pro každého - John Bradshaw: Události, které nelze přehlížet

Bible pro každého - John Bradshaw: Na počátku stvořil Bůh…

Bible pro každého - John Bradshaw: Na počátku stvořil Bůh…

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Novoroční bohoslužba HopeTV (2025)

Z pořadu: Online bohoslužby HopeTV

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2025.

Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.
zobrazit více

Aktuality

Abrahamoviny - Radek Jonczy 3/14

16. 9. 2016

Třetí díl pořadu Abrahamoviny se věnuje rodinnému konfliktu v Abramově životě. Tento problém se určitě týká i nás, což není ojedinělé. Čteme o tom v Genesis 13. kapitole. Abram a jeho bratranec Lot. Bylo třeba se rozdělit, ale podle čeho se rozhodli? Neměl by mít přednost starší muž? Jak se zachoval a proč?

Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy rozebírá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.



přečíst více

Misijní videozprávy 2016/1Q (4.-6. díl)

14. 9. 2016

Druhá várka nejnovějšího vydání pořadu Misijní videozprávy nám představí nejen zajímavé kouty naší planety, ale zejména misijní aktivity ze života Církve adventistů sedmého dne. Věřící adventisté totiž neprožívají svou víru doma, ale nabízí ji ve prospěch společnosti. Kompletní přehled dílů naleznete v našem Youtube archivu.






přečíst více

Bible pro dnešek / Služba ve městech / 2016 3Q 12

12. 9. 2016

Jedno z míst v Bibli, která jsou dost často špatně chápána, jsou Pavlova slova o tom kdo je pod zákonem a kdo není. Nemá to nic společného s naší plnoletostí. Co Pavlova slova znamenají? A jaké poselství můžeme dnes zaslechnout v podobenství O rozsévači?
Rozhovor na téma dvanáctého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Služba ve městech!“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více