Právě sledujete: Slávek Klecandr - Žalmy

Z pořadu: Hudba

V našem archivu máte nyní možnost podívat se na záznam vystoupení folkového muzikanta Slávka Klecandra, které se uskutečnilo v rámci Biblického týdne Českého sdružení CASD v roce 2012. Během koncertu zazněly především písně inspirované biblickými žalmy, kterých charizmatický muzikant během své dlouhé kariéry zhudebnil více než 30.

Slávek Klecandr stál před 24 lety u zrodu (dnes již legendární) skupiny Oboroh, která za svou existenci vydala 10 alb, vyprodala stovky koncertů a zejména povzbudila desítky hledajících srdcí. Pražskou čtyřčlennou formaci tvoří Slávek Klecandr (kytara, zpěv, hudba a texty), Roman Dostál (klávesy, zpěv), Jaroslav Jetenský (baskytara, kytara, zpěv) a Libor Ježek (bicí, zpěv). Oboroh má za sebou řadu vystoupení nejen v České republice, ale také ve Francii, Irsku, Polsku a v dalších evropských zemích.



Publicista Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: „Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin „neprůchodných“ metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak – prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje.“
zobrazit více zobrazit méně

Vězeňská duchovenská služba – Jak se žije ve věznicích

Vězeňská duchovenská služba – Jak se žije ve věznicích

Bible pro dnešek: 1. a 2. kapitola – Správcovství a životní prostředí

Bible pro dnešek: 1. a 2. kapitola – Správcovství a životní prostředí

Ludovít Vladár - Skončí příběh

Ludovít Vladár - Skončí příběh

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Ospravedlnění jedině z víry / 2017 3Q 4

17. 7. 2017

Pochopit, co to znamená ospravedlnění z víry, je nanejvýš důležité. Co myslel Pavel tím, když řekne, že už nežije on, ale žije v něm Kristus? Na základě jakých textů Starého zákona Pavel poznal, že ospravedlnění je pouze na základě víry? A co je to za víru?
Rozhovor na téma čtvrtého úkolu „Ospravedlnění jedině z víry" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Projekt rodina: Dům z karet (16/16)

16. 7. 2017

V 15 dílech jsme prošli témata, která se hluboce dotýkají rodiny a jejího fungování. V tom posledním shrne náš host – poradkyně v oblasti výchovy a manželství – Milena Mikulková základní pilíře a skutečnosti pro zdravé a dlouhotrvající vztahy. Nic není samozřejmé a zejména v dnešní době se lidé musí znovu učit jejich péči a údržbě, než vyhození a výměně. Více informací najdete www.projektrodina.cz




přečíst více

Majstrštyk: Návrat marnotratného syna (2/26)

14. 7. 2017

Majstrštyk je dokumentární série novozelandské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Návrat marnotratného syna namaloval kolem roku 1669 holandský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Nachází se v období, kdy se musí zamýšlet nad svým životem a sám se stylizuje do ztraceného syna. Všimli jste si, že má otec na obraze jednu mužskou a druhou ženskou ruku? Co tím chtěl malíř sdělit?


přečíst více