Právě sledujete: Slávek Klecandr - Žalmy

Z pořadu: Hudba

V našem archivu máte nyní možnost podívat se na záznam vystoupení folkového muzikanta Slávka Klecandra, které se uskutečnilo v rámci Biblického týdne Českého sdružení CASD v roce 2012. Během koncertu zazněly především písně inspirované biblickými žalmy, kterých charizmatický muzikant během své dlouhé kariéry zhudebnil více než 30.

Slávek Klecandr stál před 24 lety u zrodu (dnes již legendární) skupiny Oboroh, která za svou existenci vydala 10 alb, vyprodala stovky koncertů a zejména povzbudila desítky hledajících srdcí. Pražskou čtyřčlennou formaci tvoří Slávek Klecandr (kytara, zpěv, hudba a texty), Roman Dostál (klávesy, zpěv), Jaroslav Jetenský (baskytara, kytara, zpěv) a Libor Ježek (bicí, zpěv). Oboroh má za sebou řadu vystoupení nejen v České republice, ale také ve Francii, Irsku, Polsku a v dalších evropských zemích.



Publicista Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: „Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin „neprůchodných“ metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak – prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje.“
zobrazit více zobrazit méně

Vězeňská duchovenská služba – Jak se žije ve věznicích

Vězeňská duchovenská služba – Jak se žije ve věznicích

Bible pro dnešek: 1. a 2. kapitola – Správcovství a životní prostředí

Bible pro dnešek: 1. a 2. kapitola – Správcovství a životní prostředí

Ludovít Vladár - Skončí příběh

Ludovít Vladár - Skončí příběh

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Pozdrav z Biblického týdne

30. 7. 2015

Redaktor HopeTV Jindra Černohorský se s vámi chce podělit o zajímavý a překvapující objev ve výkladu biblické knihy Daniel. Přednášejícím je Doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D., který nazval cyklus svých přednášek Teologie knihy Daniel.
Aktuální záznamy přednášek můžete přehrát na Youtube kanálu HopeTV
 

přečíst více

Bible pro dnešek / Misionáři navzdory těžkým okolnostem / 2015 3Q 5

27. 7. 2015

Rozhovor na téma pátého úkolu „Misionáři navzdory těžkým okolnostem “ vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindřich Černohorský a předseda Českého sdružení CASD, Vít Vurst.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk.
Texty ke studiu snaleznete zde: LEKCE.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Na čem právě pracujeme aneb Video Newsletter 02/2015

24. 7. 2015

Letos nebudou přímé přenosy z Biblického týdne, ale pokusíme se vám vždy ve velmi krátkém časem nabídnout audio záznamy přednášek Jiřího Beneše na webu http://www.biblickytyden.cz/.
Aktuálně pracujeme na nové podobě těchto www stránek, na přehlednějším archivu a hlavně chceme ještě lépe propojit naše videa se světovým leaderem v této oblasti - Youtube.com

přečíst více