Právě sledujete: ADRA news - o pomoci obětem domácího násilí v ČR i Gruzii

Z pořadu: ADRA

ADRA poradna pro oběti domácího násilí a trestné činnosti v Hradci Králové letos slaví 10. výročí od svého vzniku. Adra News přináší rozhovor s Mgr. Miroslavem Bubeníkem, B.Th., vedoucím ADRA poradny a Nino Chikhladze z Georgian Young Lawyers Association, která působí v této oblasti v Gruzii.

ADRA poradna pro oběti domácího násilí a trestné činnosti v Hradci Králové zahájila zkušební provoz v roce 2003. V počátcích se věnovala pouze přímým obětem domácího násilí, jimž nabízela bezplatné právní poradenství, psychologickou a socio-terapeutickou pomoc. Nyní zde funguje také Dětské krizové centrum a realizuje se i resocializační program pro pachatele domácího násilí.

Odborníci z ADRA poradny v Hradci Králové své zkušenosti a znalosti přenášejí také do zahraničí. V současnosti se jako školitelé podílí na projektu v Gruzii, jehož cílem je zvýšení ochrany práv obětí domácího násilí. ADRA zde proto organizuje školení pro pracovníky neziskových organizací, policisty, soudce i zástupce samosprávy. Více se o Poradně v Hradci Králové můžete dočíst na stránkách ADRA.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek: Genesis 2. kapitola – Manželství – dar z ráje

Bible pro dnešek: Genesis 2. kapitola – Manželství – dar z ráje

3. konference mužů - Požehnaný je muž - 3. díl

3. konference mužů - Požehnaný je muž - 3. díl

Sexualita ve světových náboženstvích: náboženství Východu (3.)

Sexualita ve světových náboženstvích: náboženství Východu (3.)

Další nově nahraná videa

Hledání 2: Kolaps (1/14)

Z pořadu: Hledání 2

Dvacet let po uvedení australského dokumentárního seriálu Hledání vám HopeTV přináší jeho druhou řadu s názvem Hledání 2 (v originálu Beyond the Search). V roli moderátora se vám opět představí Geoff Youlden, kterého ovšem tentokrát doplní další dva průvodci. Všichni se vydávají na různá místa naší planety a zamýšlejí se nad základními životními otázkami lidstva. Společně s nimi se ocitnete uprostřed minového pole, v deštných pralesích Jižní Ameriky nebo v izraelském Kumránu. Tam všude naši průvodci našli důkazy o tom, že svět, který známe, čeká převratná událost ...

zobrazit více

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Aktuality

Ján Barna – Dobrá zpráva o Božím soudu – 2. část

29. 8. 2014

Záznam přednášek Jána Barny z Biblického týdne ČS 2014 na téma: Dobrá zpráva o Božím soudu a události s ním spojené.
BTh. Ján Barna, M.A., Ph.D. je vysokoškolským učitelem systematické a biblické teologie na Newbold College ve Velké Británii.
Biblický týden Českého sdružení CASD se konal ve Ždírci nad Doubravou v roce 2014.
přečíst více

Jiří Moskala – Evangelium podle Izajáše – 6. část

27. 8. 2014

Záznam přednášek Jiřího Moskaly z Biblického týdne MSS 2014 na téma: "Evangelium podle Izajáše". Kniha starozákonního proroka Izajáše, její poselství a souvislost s evangelijní zprávou.
Jiří Moskala, Th.D., Ph.D. je profesorem Starého zákona a působí jako děkan Teologického semináře na Andrews University v USA.
Biblický týden Moravskoslezského sdružení CASD se konal v Kroměříži v roce 2014.
přečíst více

Unijní lékařská konference 2014 - 2. část

26. 8. 2014

Záznam druhé části Unijní lékařské konference CASD, která se konala v březnu 2014 v Praze.
Po úvodním slovu Bohumila Kerna se mezi jiným konference věnovala např. tématům:
- Překyselení a detoxikace
- Jsou dvě jídla denně lepší než šest jídel (v případě diabetiků 2. typu)?
- Alkohol jako rizikový faktor vzniku nádorů
- Koncept vzniku a léčby nádorů
Přednášející druhé části konference: H. Kahleová, J. Čupka, M. Trněný, J. Krynská a N. Cibiček.
přečíst více