Právě sledujete: Výklad knihy Zjevení, díl 10. Tajemné číslo 666

Z pořadu: Tajemství proroctví - Miroslav Kysílko a Pavel Šimek

Poslední kniha Nového zákona - Zjevení Jana, známá také podle původního řeckého názvu Apokalypsa, vzbuzuje již po dlouhá léta zájem vykladačů a teologů. Ukrývá v sobě tajemství závěrečných událostí lidských dějin, podává zprávu o budoucnosti lidstva a je také úžasným povzbuzením pro církev.

Připravili jsme pro vás záznam přednášek ze Společenského centra Brumlovka, kde kazatelé Miroslav Kysílko a Pavel Šimek po dvanáct večerů uvažovali nad poselstvím knihy Zjevení podle Jana. V cyklu Tajemství proroctví se ukrývají témata jako Tajemství sedmi svícnů, Boží pečeť nebo Nové nebe a nová země.

Podívejte se na další ze série záznamů, který nese název: Tajemné číslo 666.

Kniha Zjevení Jana je adresována "sedmi církvím" v Malé Asii. Autor jim vyřizuje Boží zjevení, které obdržel, když se ocitl na ostrově Patmos kvůli svědectví Ježíše Krista. Zdá se, že tam byl po nějakou dobu vězněn.

Jan představuje celou knihu jako jedno velké zjevení, kterého se mu dostalo "v den Páně" (Zj 1,10; interpretováno obvykle jako neděle, ale podle některých sobota) na ostrově Patmos. Po slavnostním úvodu dostává Jan příkaz napsat sedm listů, v nichž posuzuje sedm sborů v Malé Asii: v Efezu, Smyrně, Pergamu, Thyatirách, Sardech, Filadelfii a Laodikeji.

Po dopisech sborům následuje řada velmi působivých obrazů a výpravných událostí, jež mají čtenářům odhalit (řecky apokalyptein) budoucnost, která je čeká.




zobrazit více zobrazit méně

Duchovní komunikace v rodině - Mgr. Josef Hrdinka, Ph.D.

Duchovní komunikace v rodině - Mgr. Josef Hrdinka, Ph.D.

Den náboženské svobody

Den náboženské svobody

Výklad knihy Zjevení, díl 9. Žena oděná sluncem

Výklad knihy Zjevení, díl 9. Žena oděná sluncem

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Lukáš 2,6-14 / Ježíšovo narození

30. 3. 2015

Co mají společného Ježíš Kristus a císař Augustus? Dějiny je oba popisují jako osobnosti, které změnili osudy mnoha lidí. Jejich vliv pociťujeme ještě dnes. Která osobnost-velikán inspiruje vás?
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
Možnost zhlédnout video s TITULKY PRO NESLYŠÍCÍ A NEDOSLÝCHAVÉ na našem kanálu Youtube - HopeTV Czech.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 4. dubna 2015.
přečíst více

Jaro Křivohlavý: Manželství - potřeba nebo přežitek? (2/3)

30. 3. 2015

V únoru 2013 se v prostorách komunitního centra Londýnská 30 uskutečnil cyklus přenášek "Manželství - potřeba nebo přežitek?", které vedl Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. První přednáška nesla název - Jak spolu doma mluvíme?
Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. (19. března 1925 Třebenice – 27. prosince 2014 Praha) byl český psycholog a spisovatel. Zabýval se psychologií zdraví, experimentální psychologií, logoterapií, pozitivní psychologií a problematikou manželského života. Napsal řadu populárně-vědeckých knih věnovaných mj. tématům štěstí, stresu, stárnutí nebo odpuštění a jeho pozitivním vlivu na lidské zdraví. Roku 1942 ve věku 17 let byl jako student roudnického gymnázia zatčen a uvězněn v Malé pevnosti nacistického koncentračního tábora v Terezíně. Později pracoval tři roky na dole Prago IV v Kladně. Po maturitě v Roudnici studoval v letech 1945-1949 na Filozofické fakultě UK obory psychologie – filozofie a anglistika, v roce 1950 mu byl udělen doktorát filozofie. V roce 1966 se stal kandidátem věd, roku 1976 se habilitoval na Filozofické fakultě UK a získal tak titul docenta. V roce 1996 ho prezident republiky Václav Havel jmenoval univerzitním profesorem psychologie. Prvních 15 let profesního života pracoval ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v Praze. V období 1967–1994 byl zaměstnán v Institutu pro další vzdělávání lékařů v Praze. V průběhu těchto let učil a publikoval v Čechách i v zahraničí. Později přednášel psychologii zdraví na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Byl křesťanem, pokřtěn byl v roce 1939, byl členem Českobratrské církve evangelické a byl ordinován jako presbyter a laický kazatel. Za totality byl po tři období (1969–1984) svobodně zvoleným laickým členem vedení této církve (Synodní rady). Od roku 1951 byl ženatý, měl 3 děti, 8 vnoučat a 10 pravnoučat.
přečíst více

Oldřich Svoboda - Přijď si pro svůj dárek

27. 3. 2015

7. prosince 2010 se v modlitebně Církve adventistů sedmého dne v Brně uskutečnila předvánoční mládežnická bohoslužba s názvem "Přijď si pro svůj dárek". Výkladu tohoto netradičního názvu se ujal kazatel Církve adventistů sedmého dne Oldřich Svoboda, působící ve sborech Brno-StředníBrno-Západ a Tišnov.
přečíst více