Právě sledujete: Krizová komunikace v rodině – Mgr. Miroslav Bubeník, B.Th.

Z pořadu: Komunikace v rodině (Psychosociální konference 2011)

Jak si mohou partneři nebo rodiče a děti lépe rozumět a domluvit se, když mezi nimi došlo či dochází k hádkám, konfliktům, když si nerozumí? A co když si navzájem hodně ublížili?

Mgr. Miroslav Bubeník, B.Th., vedoucí Pyramidy ADRA Hradec Králové, poradny pomáhající přímým i nepřímým obětem násilí a trestné činnosti, se podělil o zkušenosti a závěry ze své praxe, které mohou pomoci najít cestu zpět  jeden k druhému.

Záznam Psychosociální konference na téma Krizová komunikace v rodině, kterou pořádal v r. 2011 Teologický seminář Církve adventistů sedmého dne. Sbor CASD Praha-Vinohrady, 2011.
zobrazit více zobrazit méně

Výklad knihy Zjevení, díl 7. Zloděj, který tluče

Výklad knihy Zjevení, díl 7. Zloděj, který tluče

Bible pro dnešek: Genesis 1. a 2. kapitola – Dokončení stvoření

Bible pro dnešek: Genesis 1. a 2. kapitola – Dokončení stvoření

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

Můj příběh, má píseň – Jindřich Černohorský

Další nově nahraná videa

Hledání 2: Kolaps (1/14)

Z pořadu: Hledání 2

Dvacet let po uvedení australského dokumentárního seriálu Hledání vám HopeTV přináší jeho druhou řadu s názvem Hledání 2 (v originálu Beyond the Search). V roli moderátora se vám opět představí Geoff Youlden, kterého ovšem tentokrát doplní další dva průvodci. Všichni se vydávají na různá místa naší planety a zamýšlejí se nad základními životními otázkami lidstva. Společně s nimi se ocitnete uprostřed minového pole, v deštných pralesích Jižní Ameriky nebo v izraelském Kumránu. Tam všude naši průvodci našli důkazy o tom, že svět, který známe, čeká převratná událost ...

zobrazit více

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Aktuality

Misie adventistů ve světě: Jsem volný

10. 1. 2018

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve třetím čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Jihoasijské divizi, která leží mezi Arabským mořem a Bengálským zálivem. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
Původní misionáři v Nágálandu v Indii to neměli vůbec jednoduché. Za jejich přímé svědectví se dostávali i do vězení. Navzdory těžkostem zde v dnešní době najdete církevní školu, která se stále rozrůstá a potřebuje velkou podporu.


přečíst více

Bible pro dnešek / Vidím, chci, vezmu si / 2018 1Q 02

8. 1. 2018

Je evangelium prosperity biblické? A čím to je, že často v chudších zemích jsou lidé velmi štědří a pohostinní na rozdíl od zemí bohatých? Co víme o situaci prvních křesťanů, pro které se dělala sbírka, jak o ní píše apoštol Pavel? Dokážeme se ovládat v oblasti chuti, toho, na co se dívám a touze být něco víc? Co můžeme udělat, abychom zde nepodléhali?
Rozhovor na téma druhého úkolu „Vidím, chci, vezmu si " vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teoložka Soňa Sílová.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Adventní bohoslužba pěveckého sboru Třinec

7. 1. 2018

Adventní bohoslužba pěveckého sboru Ireny Szurmanové s názvem "Vyhlížím tvou tvář" se uskutečnila v prosinci roku 2016 v Třinci.
Pěvecký sbor Ireny Szurmanové je tvořen zpěváky třineckých církevních společenství adventistů z Lyžbic, Folvarku a Oldřichovic a dalšími zpěváky z blízkého okolí.
Skladatelka a klavíristka Irena Szurmanová vystudovala klavír a skladbu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a kompozici na HAMU v Praze. V současnosti působí jako hudební pedagog, komponuje, spolupracuje s hudebními tělesy i sólisty a vede svůj pěvecký sbor.


přečíst více