Právě sledujete: Můj příběh, má píseň - Pavel Kantor

Z pořadu: Hudba

Pavel Kantor, zpěvák, kytarista, textař a skladatel, absolvent ostravské lidové konzervatoře - obor klasická kytara, vyrostl na moravsko-slezském pomezí, kde se také původně vyučil elektromechanikem. Hudbou a zpěvem byl ovlivněn během náboženských bohoslužeb, do kterých se posléze i sám aktivně zapojoval. Později se stal spoluzakladatelem vokálního mužského kvarteta Orion, v němž intenzivně působil až do roku 1989 (skupina se věnovala interpretaci tradičních i moderních duchovních písní, avšak výhradně uvnitř křesťanských denominací - vystupovat veřejně nebylo z politických důvodů možné).
Od roku 1999 Pavel Kantor koncertuje sólově na veřejnosti a své písně si většinou sám skládá i textuje. Jsou silně ovlivněny jeho životním stylem, vztahem k přírodě a aktivním křesťanstvím.
Žánrově se pohybuje na pomezí folku, často okořeněného výlety do oblasti folkrocku, popu, blues nebo i šansonu. Jeho specialitou jsou tzv. „zoologické písničky“ pro děti, kterým věnoval své první sólové album Křesťanská zoologie kamaráda pavouka a část zpěvníku svých písní (vydal Patmos Recording v roce 1998). Aktivně se zapojuje i do sekulárního folkového života. Z festivalu Orlovský špagát se prozpíval už dvakrát do finále hudebního festivalu Moravský vrabec v Karviné (v roce 2000 a 2001).

Vedle svého civilního povolání (revizní technik elektro) zpívá a koncertuje na různých benefičních a charitativních koncertech, v mládežnických klubech, na hudebních festivalech a festiválcích, nebo i v horách u táboráku. Vystupuje ale hlavně v kostelích a modlitebnách různých křesťanských denominací, kam bývá již tradičně a pravidelně srdečně zván. Můžeme ho slyšet i ve vysílání Proglasu, na vlnách Českého rozhlasu Ostrava a na internetovém AWrádiu.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek: Genesis 1. kapitola - Formování světa

Bible pro dnešek: Genesis 1. kapitola - Formování světa

ADRA news - prosinec 2012

ADRA news - prosinec 2012

Výklad knihy Zjevení, díl 4. Falešný žebrák a falešný boháč

Výklad knihy Zjevení, díl 4. Falešný žebrák a falešný boháč

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Blok 57 - Petr Bende

4. 9. 2016

HopeTV vypouští do světa druhý díl pořadu „Blok 57“, jehož smyslem je představit známé či zajímavé osobnosti. Hostem aktuálního vydání je účastník druhé řady soutěže Česko hledá SuperStar, muzikant a zpěvák Petr Bende. Jaká je jeho životní cesta? Kým je pro něj Bůh? A jakou knihu by si vzal pustý ostrov?
Blok 57 je zapadlá čtvrť rušného velkoměsta, kam se odváží jen málokdo. Výjimkou je moderátor talkshow Martin Žalud, který si do této čtvrti například pozval šéfa činohry Národního divadla Daniela Špinara, Českou Miss 2013 Gabrielu Kratochvílovou, zpěváka Ezyho, „Head of Performace“ českého Googlu Davida Špinara nebo rapera Kalwiche.

přečíst více

Abrahamoviny - Radek Jonczy 2/14

2. 9. 2016

Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy rozebírá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.

V tomto díle pokračujeme v příběhu - čeká nás cesta do Egypta. Proč Abram odchází? A co se děje v Egyptě? Proč se vrací zpátky? Často totiž musí někdo jiný trpět za naše chyby. Došlo to Abramovi? Dochází to nám?


přečíst více

Teologická konference 2014 - Stvoření (1. část)

31. 8. 2016

V prosinci 2014 se uskutečnil již osmý ročník Teologické konference CASD, tentokrát na téma: stvoření. Různé úhly pohledu přinesli teologové, kazatelé, ale např. i vědci - Oldřich Svoboda, Roman Mach, Vladimír Král, Michal Martínek a další.
První příspěvek starozákoníka doc. Jiřího Beneše, Th.D. nesl název: Stvořitelský hymnus jako hermeneutický klíč do Tanachu. Konferenci pořádal Teologický seminář CASD a oddělením výchovy CASD v prostorech kaple Thomayerovy nemocnice v Praze.


přečíst více