Právě sledujete: Můj příběh, má píseň - Pavel Kantor

Z pořadu: Hudba

Pavel Kantor, zpěvák, kytarista, textař a skladatel, absolvent ostravské lidové konzervatoře - obor klasická kytara, vyrostl na moravsko-slezském pomezí, kde se také původně vyučil elektromechanikem. Hudbou a zpěvem byl ovlivněn během náboženských bohoslužeb, do kterých se posléze i sám aktivně zapojoval. Později se stal spoluzakladatelem vokálního mužského kvarteta Orion, v němž intenzivně působil až do roku 1989 (skupina se věnovala interpretaci tradičních i moderních duchovních písní, avšak výhradně uvnitř křesťanských denominací - vystupovat veřejně nebylo z politických důvodů možné).
Od roku 1999 Pavel Kantor koncertuje sólově na veřejnosti a své písně si většinou sám skládá i textuje. Jsou silně ovlivněny jeho životním stylem, vztahem k přírodě a aktivním křesťanstvím.
Žánrově se pohybuje na pomezí folku, často okořeněného výlety do oblasti folkrocku, popu, blues nebo i šansonu. Jeho specialitou jsou tzv. „zoologické písničky“ pro děti, kterým věnoval své první sólové album Křesťanská zoologie kamaráda pavouka a část zpěvníku svých písní (vydal Patmos Recording v roce 1998). Aktivně se zapojuje i do sekulárního folkového života. Z festivalu Orlovský špagát se prozpíval už dvakrát do finále hudebního festivalu Moravský vrabec v Karviné (v roce 2000 a 2001).

Vedle svého civilního povolání (revizní technik elektro) zpívá a koncertuje na různých benefičních a charitativních koncertech, v mládežnických klubech, na hudebních festivalech a festiválcích, nebo i v horách u táboráku. Vystupuje ale hlavně v kostelích a modlitebnách různých křesťanských denominací, kam bývá již tradičně a pravidelně srdečně zván. Můžeme ho slyšet i ve vysílání Proglasu, na vlnách Českého rozhlasu Ostrava a na internetovém AWrádiu.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek: Genesis 1. kapitola - Formování světa

Bible pro dnešek: Genesis 1. kapitola - Formování světa

ADRA news - prosinec 2012

ADRA news - prosinec 2012

Výklad knihy Zjevení, díl 4. Falešný žebrák a falešný boháč

Výklad knihy Zjevení, díl 4. Falešný žebrák a falešný boháč

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

J. Šiklová - Budoucnost očima sociologa - Generační napětí v pohledu kulturních hodnot

2. 4. 2016

Na podzim 2012 se ve společenském centrum Londýnská 30 uskutečnila série přednášek s názvem „Budoucnost očima sociologa“. Přednášejícím byla socioložka Jiřina Šiklová, která své úvahy rozdělila do 3 částí.  Třetí přednáška byla zaměřena na téma "Generační napětí v pohledu kulturních hodnot". Co si představit pod pojmem generace? Jak k jednotlivým problémům přistupují odlišné generace? Jaký generační vývoj můžeme očekávat v České republice? Odlišují se generace demograficky?

 
PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. je socioložka a vystudovala historii a filosofi i na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V letech 1969–1971 a 1989–1990 pracovala jako uklízečka, 1971–1988 v zařazení sociální pracovnice v Thomayerově nemocnici, ale mohla se tak vlastně načerno věnovat sociologii. Signatářka Charty 77. V letech 1980–1982 vězněna za podvracení republiky. Po listopadu 1989 založila knihovnu, Centrum pro Gen-der Studies Praha a Katedru sociální práce. Jiřina Šiklová přednáší na FF UK a zabývá se především problematikou identity člověka během životního cyklu podle genderové a etnické příslušnosti.

přečíst více

Studentská bohoslužba - INRI road Praha - Patrik Nehyba

1. 4. 2016

28. ledna 2016 se ve Společenském centru „Londýnská 30″ uskutečnila mládežnická bohoslužba, kterou organizovali studenti z prážské INRI road. Hlavním hostem večerního setkání byl kazatel Církve adventistů sedmého dne Patrik Nehyba, který si zvolil více než zajímavé téma - víra bez skutků. Jakou cenu má moje víra bez skutků? Může fungovat moje víra bez skutků? A jaký stačí "jen" věřit?
INRI road je křesťanská studentská organizace, kterou založila Církev adventistů sedmého dne. Posláním INRI road je nabízet věřícím i nevěřícím studentům prostor pro sdílení vztahů a své víry. INRI road se momentálně nachází v sedmi univerzitních městech v České a Slovenské republiky.
Více na http://www.inriroad.org

přečíst více

O spravedlnosti - Karel Nowak

31. 3. 2016

Záznam sobotní bohoslužby z Biblického týdne Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne 2008 konané v Praze – Suchdole.
Ve své úvaze se Karel Nowak inspiroval rozhovorem dvou zločinců visících na kříži vedle Pána Ježíše zaznamenaným v biblickém textu Lukášova evangelia, 23. kapitole.
Celý Biblický týden Českého sdružení 2008 nesl název „...proto ke své víře připojte...“. Karel Nowak byl jeho hlavním přednášejícím.
Více informací o Biblických týdnech Českého sdružení naleznete zde: www.biblickytyden.cz.


přečíst více