Právě sledujete: Výklad knihy Zjevení, díl 4. Falešný žebrák a falešný boháč

Z pořadu: Tajemství proroctví - Miroslav Kysílko a Pavel Šimek

Poslední kniha Nového zákona - Zjevení Jana, známá také podle původního řeckého názvu Apokalypsa, vzbuzuje již po dlouhá léta zájem vykladačů a teologů. Ukrývá v sobě tajemství závěrečných událostí lidských dějin, podává zprávu o budoucnosti lidstva a je také úžasným povzbuzením pro církev.

Připravili jsme pro vás záznam přednášek ze Společenského centra Brumlovka, kde kazatelé Miroslav Kysílko a Pavel Šimek po dvanáct večerů uvažovali nad poselstvím knihy Zjevení podle Jana. V cyklu Tajemství proroctví se ukrývají témata jako Tajemství sedmi svícnů, Boží pečeť nebo Nové nebe a nová země.

Podívejte se na další ze série záznamů, který nese název: Falešný žebrák a falešný boháč.

Jaké je poselství určené církevnímu sboru v Laodikeji? V této přednášce nás řečník provede dopisem pro již zmíněné město. Jak prozřít a uvědomit si svoje místo, hodnotu a postavení v očích Božích? Jsou apatie, vlažnost a postoj spokojenosti skutečně neškodné, nebo mohou člověku přinést i neblahé důsledky?

Kniha Zjevení Jana je adresována "sedmi církvím" v Malé Asii. Autor jim vyřizuje Boží zjevení, které obdržel, když se ocitl na ostrově Patmos kvůli svědectví Ježíše Krista. Zdá se, že tam byl po nějakou dobu vězněn.

Jan představuje celou knihu jako jedno velké zjevení, kterého se mu dostalo "v den Páně" (Zj 1,10; interpretováno obvykle jako neděle, ale podle některých sobota) na ostrově Patmos. Po slavnostním úvodu dostává Jan příkaz napsat sedm listů, v nichž posuzuje sedm sborů v Malé Asii: v Efezu, Smyrně, Pergamu, Thyatirách, Sardech, Filadelfii a Laodikeji.

Po dopisech sborům následuje řada velmi působivých obrazů a výpravných událostí, jež mají čtenářům odhalit (řecky apokalyptein) budoucnost, jež je čeká.




zobrazit více zobrazit méně

Mezigenerační komunikace - PaedDr. Petr Bauman

Mezigenerační komunikace - PaedDr. Petr Bauman

Bible pro dnešek: Jan 1. kapitola - Ježíš, Stvořitel nebe a země

Bible pro dnešek: Jan 1. kapitola - Ježíš, Stvořitel nebe a země

Slavnostní bohoslužba ke 100. výročí založení sboru Brno-Střední

Slavnostní bohoslužba ke 100. výročí založení sboru Brno-Střední

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Mikuláš Pavlík • Polemika s Bohem 7/7 • Biblický týden ČS 2016

24. 8. 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se jako sedmý v pořadí věnoval předseda Církve adventistů sedmého dne Mikuláš Pavlík. Více informací o Biblickém týdnu naleznete na www.biblickytyden.cz


přečíst více

Bible pro dnešek / Ježíš naplňoval potřeby lidí / 2016 3Q 9

22. 8. 2016

V českých Biblích můžeme například číst, že Ježíš učil a kázal a nebo také uzdravoval každou nemoc a chorobu. Co je v originálním textu? Mají tato podobná slova různý význam? A jak se postavit k situaci, kdy Bohu oddaný člověk těžce onemocní a nakonec třeba i zemře?
Rozhovor na téma devátého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Ježíš naplňoval potřeby lidí“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Blok 57 - Daniel Špinar

21. 8. 2016

Pozvání do dalšího vydání talkshow Martina Žaluda přijal šéf činohry Národního divadla v Praze Daniel Špinar. Rozhovor se pochopitelně zaměřil na otázky týkající se inscenování, práce s hereckým souborem, režijní práce či duchovní inspirace.

Daniel Špinar v roce 2004 absolvoval činoherní herectví a v roce 2008 činoherní režii na pražské DAMU. Po studiu, v letech 2008–2010 působil jako kmenový režisér Divadla na Vinohradech, poté nějaký čas na volné noze a od roku 2014 jako kmenový režisér Národního divadla. Režíroval mimo jiné i v Městském divadle v Kladně či v Klicperově divadle v Hradci Králové. Mezi jeho nejvýznamnější režijní práce patří Sofoklova Élektra v Divadle v Celetné (2005), autorské představení HOMO 06 v divadle DISK (2006) a inscenace textu spolužáka Petra Kolečka Britney goes to heaven v Divadle Petra Bezruče v Ostravě (2006). Za dramatizaci Dostojevského Bratrů Karamazových byl nominován na Cenu Evalda Schorma, kterou uděluje agentura DILIA, a dostal se až do užšího finále. Mezi další jeho práce patří např. Hamlet Williama Shakespeara ve Švandově divadle (prosinec 2013) nebo hra bratří Čapků Ze života hmyzu v Národním divadle (červen 2014). Koncem roku 2014 vyhrál s koncepcí Nová krev výběrové řízení na post uměleckého ředitele činohry Národního divadla v Praze, kde vystřídal Michala Dočekala.
přečíst více