Právě sledujete: Take 6 v Praze!

Z pořadu: Hudba

Vokální skupina TAKE 6, která vznikla v roce 1980 na adventistické univerzitě v USA, navštívila ve středu 7. listopadu 2012 Prahu. Za svou úspěšnou kariéru získali TAKE 6 10x cenu Grammy a stejný počet Dove Awards. Během bohaté kariéry soubor spolupracoval s umělci jako jsou Stevie Wonder, Whitney Houston, Ray Charles, Quincy Jones a mnoho dalších.

Skupina, která spojuje R & B, gospel a jazz, patří mezi absolutní světovou špičku mezi vokálními tělesy a vyznačuje se bezchybnou intonací, nevšedními aranžemi a rytmickou hravostí. Jejich koncerty slibují všem posluchačům mimořádný zážitek.

Skupina Take 6 se netají vztahem k Bohu nejen v textech svých písní, ale i vyprávěním o Ježíši během koncertů. Všichni zakládající členové skupiny vyrostli v Církvi adventistů s. d.

Oficiální stránka Take 6
zobrazit více zobrazit méně

ADRA news - říjen 2012

ADRA news - říjen 2012

Bible pro dnešek: Římanům 8,31-39 Vítězství skrze Ježíše Krista

Bible pro dnešek: Římanům 8,31-39  Vítězství skrze Ježíše Krista

Kornelius Novak – Evangelium a jeho sdílení – 7. část

Kornelius Novak – Evangelium a jeho sdílení – 7. část

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Majstrštyk: Bouře na moři Galilejském (1/26)

7. 7. 2017

Majstrštyk je dokumentární série novozelandské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Bouře na moři Galilejském namaloval v roce 1633 holandský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Má zobrazovat známý biblický příběh o Ježíši a jeho učednících, jak vzdorují bouři. Proč se ale malíř na obraz přimaloval? Zkuste si poslechnout jeho příběh.


přečíst více

Misie adventistů ve světě: Slepá nádej

5. 7. 2017

HopeTV.cz vám přináší novou sérii krátkých videodokumentů o misii Církve adventistů sedmého dne a jejích členů. Ve druhém čtvrtletí 2017 uvidíte činnost členů církve v Transevropské divizi CASD. Ve videích se řada lidí podělila o to, čím žijí díky své víře v Ježíše Krista.
Marián je z Polska. Když měl jeden rok, přišel o zrak. Jeho žena ho v dospělosti přivedla do varšavského sboru, aby spolu s ní mohl studovat Bibli. Marián velmi rád pracuje s informacemi, a proto se rozhodl pomáhat polské televizi Hope Channel. Učí ostatní, jak s vytvořenými materiály pracovat, aby sloužily dalším lidem.


přečíst více

Bible pro dnešek / Pavel – Kristův apoštol / 2017 3Q 2

3. 7. 2017

Apoštol Petr se zmiňuje o textech apoštola Pavla, že jsou často složité a nesnadné k pochopení. Proč nepsal Pavel srozumitelněji? Jak číst dnes tyto texty, aby je čtenář 21. století nepochopil nesprávně? Komu a odkud psal Pavel tento dopis? Co měl na mysli Pavel, když hovoří o "jiném" evangeliu?
Rozhovor na téma druhého úkolu „Pavel – Kristův apoštol" vedli redaktor Hope TV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.


O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk
přečíst více