Omezení je příležitost pro všechny

Právě sledujete: Omezení je příležitost pro všechny

Z pořadu: Omezení je příležitost pro všechny

Diskuzní pořad, který vznikl při příležitosti celosvětového Dne adventistické služby lidem se speciálními potřebami.
Máte možnost blíže se seznámit nejen s Adventistickou službou lidem se speciálními potřebami, ale také s příběhy skutečných lidí - členů společenství církve, kteří navzdory závažnému postižení a znevýhodnění ve vlastním životě nebo v životě jejich blízkých nahlížejí na toto omezení zároveň jako na příležitost pro sebe i pro své okolí. Možná se inspirace z tohoto pořadu stanou novými příležitostmi i pro vás…
Adventistická služba lidem se speciálními potřebami se snaží znevýhodněným lidem zpřístupnit informace o Bohu a křesťanské víře způsobem, který je pro ně přijatelný a srozumitelný právě s ohledem na jejich omezení.

Více informací naleznete zde: https://bezbarier.casd.cz

zobrazit více zobrazit méně

2. Trojice - JAKO HVĚZDY NA NOČNÍ OBLOZE

2. Trojice - JAKO HVĚZDY NA NOČNÍ OBLOZE

Bible pro dnešek / Bojte se Boha a vzdejte mu čest / 2023 2Q 04

Bible pro dnešek / Bojte se Boha a vzdejte mu čest / 2023 2Q 04

Naděje pro dnešek - pozvánka Teda Wilsona

Naděje pro dnešek - pozvánka Teda Wilsona

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12
zobrazit více

Bible pro dnešek / Otec, Syn a Duch svatý / 2024 4Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Otec, Syn a Duch svatý / 2024 4Q 11
zobrazit více

Aktuality

Vzpomínky politicky perzekuovaných - Jan Kloda - Pro neslyšící

8. 6. 2016

Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne (CASD)? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu a zachování soboty jako biblického dne odpočinku? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší a s jakými reakcemi se setkávali u svých dozorců a spoluvězňů? Vzpomíná bývalý pastor Církve adventistů sedmého dne Jan Kloda.


V následujících týdnech, budeme upozorňovat na videa, která již nyní mohou sloužit sluchově postiženým. Titulky pro neslyšící prozatím nabízíme v našem Youtube archivu. Stačí si v pravém dolním rohu zapnout funkci "Titulky". Pokud máte tip na zajímavé video z našeho archivu, které by posloužilo neslyšícím, napište nám na info@hopetv.cz.
Desatero chování k neslyšícím

Důležité sdělení či dotaz raději opakujeme a neváháme ani použít písemnou formu. U neslyšících uživatelů znakového jazyka je bezpečnější počkat na tlumočníka.


přečíst více

Bible pro dnešek / Událostí posledních dní / 2016 2Q 11

6. 6. 2016

Konec světa je něco, čím se zabývá mnoho lidí. Jsou stanovována nejrůznější data a mnohé sekty tuto myšlenku vyzdvihují, aby své ovečky drželi v poslušnosti. Když Ježíš hovoří o konci jeruzalémského chrámu a konci světa, jak tomu máme rozumět?
Rozhovor na téma jedenáctého úkolu v druhém čtvrtletí s názvem „Události posledních dní“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Oldřich Svoboda.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Jaro Křivohlavý - O moudrosti

5. 6. 2016

Co znamená být moudrý? Kde hledat pravou moudrost? V únoru 2010 se v prostorách komunitního centra Londýnská 30 uskutečnil cyklus přenášek "O životě", které vedl Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. První přednáška se věnovala tématu moudrosti.


Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. (19. března 1925 Třebenice – 27. prosince 2014 Praha) byl český psycholog a spisovatel. Zabýval se psychologií zdraví, experimentální psychologií, logoterapií, pozitivní psychologií a problematikou manželského života. Napsal řadu populárně-vědeckých knih věnovaných mj. tématům štěstí, stresu, stárnutí nebo odpuštění a jeho pozitivním vlivu na lidské zdraví. Roku 1942 ve věku 17 let byl jako student roudnického gymnázia zatčen a uvězněn v Malé pevnosti nacistického koncentračního tábora v Terezíně. Později pracoval tři roky na dole Prago IV v Kladně. Po maturitě v Roudnici studoval v letech 1945-1949 na Filozofické fakultě UK obory psychologie – filozofie a anglistika, v roce 1950 mu byl udělen doktorát filozofie. V roce 1966 se stal kandidátem věd, roku 1976 se habilitoval na Filozofické fakultě UK a získal tak titul docenta. V roce 1996 ho prezident republiky Václav Havel jmenoval univerzitním profesorem psychologie. Prvních 15 let profesního života pracoval ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v Praze. V období 1967–1994 byl zaměstnán v Institutu pro další vzdělávání lékařů v Praze. V průběhu těchto let učil a publikoval v Čechách i v zahraničí. Později přednášel psychologii zdraví na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Byl křesťanem, pokřtěn byl v roce 1939, byl členem Českobratrské církve evangelické a byl ordinován jako presbyter a laický kazatel. Za totality byl po tři období (1969–1984) svobodně zvoleným laickým členem vedení této církve (Synodní rady). Od roku 1951 byl ženatý, měl 3 děti, 8 vnoučat a 10 pravnoučat.
přečíst více