Ahoj, námořníci! | Ahoj, ahoj (02/10)

Právě sledujete: Ahoj, námořníci! | Ahoj, ahoj (02/10)

Z pořadu: Ahoj, námořníci!

Ahoj, malí námořníci! Vítejte na palubě lodi kapitána Jirky! Spolu s ním, s jeho synkem Matějem a papouškem Karlem zažijete nezapomenutelnou plavbu po moři. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí, poznáte nové kamarády a naučíte se s nimi nové písničky. Těšíme se na vás!

Dětský písničkový seriál s kapelou Only His je určen především pro děti ve věku 3–7 let a pro všechny hravé rodiče
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Svody na konci času / 2022 4Q 11

Bible pro dnešek / Svody na konci času / 2022 4Q 11

Ahoj, námořníci! | Vyplouváme (01/10)

Ahoj, námořníci! | Vyplouváme (01/10)

Achillovy paty evoluce (dokument)

Achillovy paty evoluce (dokument)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Svědkové Krista jako Mesiáše / 2024 4Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Svědkové Krista jako Mesiáše / 2024 4Q 04
zobrazit více

Adventisté ve světě | Kostel na ledové dálnici

Z pořadu: Adventisté ve světě

Aljaška si vysloužila přezdívku „Poslední hranice“ kvůli extrémnímu počasí, krajině a izolaci. Většina vesnic v celém státě je dostupná pouze letadlem. Jednou z takových vesnic je Bethel. Bethel je střediskem, které zásobuje potravinami a dalšími zdroji 55 menších vesnic v deltě Yukon - Kuskokwim.
Jediný kostel adventistů sedmého dne v této obrovské oblasti se nachází v Bethelu. Navzdory problémům s počasím a dopravou nacházejí členové církve způsoby, jak pracovat pro svou komunitu.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Abraham - první misionář / 2015 3Q 2

7. 7. 2015

Není náhodou, že se tři velká světová náboženství – judaizmus, křesťanství a islám – někdy nazývají jako, abrahamovská náboženství“. Všechna odvozují svůj původ od tohoto velkého Božího muže. Abraham je považován za vzor víry. Tento týden se však na jeho věrnost podíváme z jiného úhlu. Budeme ho sledovat jako misionáře, kterého Bůh povolal, aby šel do neznámé země a byl svědkem, který představuje okolí pravého Boha – Stvořitele a Vykupitele.
Rozhovor na téma druhého úkolu "Abraham - první misionář" vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindra Černohorský a vedoucí oddělení SŠ Oldřich Svoboda.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk.
Texty ke studiu snaleznete zde: LEKCE.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Martin Chadima - Mistr Jan Hus - Pravda a mýtus (1.)

5. 7. 2015

600. výročí smrti Mistra Jana Husa si můžete připomenout cyklem přednášek mapující teologickou kauzu Jana Husa v jejím dobovém a náboženském kontextu.  Přednášky  vedl teolog, pedagog a religionista ThDr. Martin Chadima, ThD, který se mj. zabývá postavami období české reformace. První večer se nesl název "Příčiny vzniku české reformace".
Mistr Jan Hus byl římskokatolický kněz, český středověký náboženský myslitel, reformátor, kazatel a mistr na pražské univerzitě. Byl autorem reformy pravopisu, která odstranila spřežky a zavedla do české abecedy diakritiku. Ve svých kázáních a náboženských pracích kritizoval mravní úpadek, v němž se ocitla katolická církev a přejal některé myšlenky Wyklefa. Katolická církev ho označila za kacíře, jeho učení za herezi a exkomunikovala jej. Na kostnickém koncilu byl odsouzen jako kacíř a vydán 6. 7. 1415 světské moci k upálení na hranici, když odmítl odvolat své učení.
přečíst více

Thomas Graumann – Dvakrát zachráněné dítě

1. 7. 2015

Thomas Graumann se narodil v roce 1931 do brněnské židovské rodiny. Když v roce 1939 Nicolas Winton zachraňoval z Protektorátu Čechy a Morava židovské děti, byl Tomáš jedním z posledních dětí z těch 669, které se podařilo zachránit. 2. srpna 1939 odvezl osmiletého Tomáše poslední z vlaků naděje vypravených z Prahy do Velké Británie. Jeho mladší bratr Toník, který byl v době odjezdu nemocen, měl cestovat do Anglie dalším vlakem 1. září - ale tento vlak již neodjel a bratr zahynul.
Už od chvíle, kdy si malého osmiletého chlapce po příjezdu do Skotska vyzvedla adoptivní matka Mary Corsonová, toužil po návratu domů. „Nikdy jsem se ve Skotsku necítil doma a těšil jsem se do Československa. Jenže strýc, který se po válce vrátil z Anglie do Prahy, mi napsal, že všichni z naší rodiny, kteří zůstali v Československu, zahynuli v koncentračních táborech,“ říká Thomas Graumann. Do své vlasti se podíval až po dlouhých padesáti letech.
Již ve svém dětství – právě ve Skotsku - se díky evangelistovi Robertu Popemu stal křesťanem, proto sám o sobě říká, že je dvakrát zachráněný.
Celý život se snaží pomáhat lidem. Nejdřív jako učitel, ošetřovatel a misionář působil devět let na Filipínách. Tam potkal svoji budoucí manželku, Američanku Caroline, s níž se usadil ve Spojených státech amerických. Když si dvě děti adoptovali, narodily se jim brzy nato i dvě vlastní, i když jim lékaři řekli, že svoje děti mít nemohou. Teď už se těší z deseti vnoučat.
Jméno Nicholase Wintona neznal až do roku 2001. Tehdy poprvé spatřil své jméno na seznamu zachráněných židovských dětí.
„Přivedl mě k tomu pořad na BBC, kde ukazovali cestovní doklady Wintonových dětí. Vypadaly přesně jako ty moje. Pozdější setkání s Wintonem v Praze pro mě byl silný zážitek,“ vypráví Graumann. Měl tehdy obrovské štěstí. „Zachráněných dětí bylo celkem 669, z toho patnáct jich dodatečně odletělo z Vídně. Já měl číslo 652,“ vypočítává jednoduše. Po něm už se do vlaku dostaly jen dvě další děti.
Až po sedmdesáti letech se po stejné trase vydal na cestu z Wilsonova nádraží vzpomínkový vlak. Znovu v něm seděl i Thomas Graumann
Do rodné vlasti se vrátil po sametové revoluci a chtěl bydlet blízko Brna, práci ale dostal v Čechách, proto se manželé usadili v Nebovidech na Kolínsku. „Není to tu lepší než v Americe, ale cítíme, že tu můžeme pomáhat…“ říká Thomas Graumann.
přečíst více