Bible pro dnešek / Nebe, výchova a věčné poznávání / 2020 4Q 13

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Nebe, výchova a věčné poznávání / 2020 4Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Nejznámější text Bible je asi Jan 3:16. Pro mnohé lidi je představa věčnosti děsivá. Proč? A co říci člověku, který se představy věčného života bojí? Zjevení Janovo popisuje situaci, kdy bůh už bude uprostřed svého lidu. Má tento text souvislost s příbytkem, stanem na poušti, kdy Izraelci měli přenosnou svatyni? A co znamená, že Jan v nebi neviděl chrám, ale jiný text Zjevení popisuje to, že se otevřel Boží chrám v nebesích?
Rozhovor na téma třináctého úkolu „Nebe, výchova a věčné poznávání" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a kazatel Josef Dvořák.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Sobota – praktická škola Boží lásky / 2020 4Q 12

Bible pro dnešek / Sobota – praktická škola Boží lásky / 2020 4Q 12

Bible pro dnešek / Práce jako nástroj růstu / 2020 4Q 11

Bible pro dnešek / Práce jako nástroj růstu / 2020 4Q 11

Bible pro dnešek / Křesťan, věda a umění / 2020 4Q 10

Bible pro dnešek / Křesťan, věda a umění / 2020 4Q 10

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Pracovní soboty v St. Louis

Z pořadu: Adventisté ve světě

Město St. Louis ve Spojených státech je spojeno s historií adventistické církve. Podívejte se, jak se tamní sbory připravují nejen na světovou konferenci v roce 2025.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Adventisté ve světě | Velké dobrodružství Deby a Bridgette

Z pořadu: Adventisté ve světě

Umíte si představit, že vyrazíte pracovat jako dobrovolník do daleké země?
Podívejte se na příběh Deby a Bridgette z indonéské Jakarty.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Aktuality

Martin Chadima - Sexualita v náboženstvích (2/3)

19. 6. 2016

Záznam přednášek ThDr. Martina Chadimy, Th.D. na téma „Sexualita ve světových náboženstvích“. Jakou roli hrála sexualita v různých náboženstvích, jejich dějinách, proč a do jaké míry jsou k ní otevřené? Přednášky byly natočeny ve Společenském centru Londýnská 30 v Praze.

Ve druhé části se religionista Martin Chadima zaměřil napojetí sexuality v judaismu, křesťanství a islámu. Jak začíná příběh všech těchto náboženství? Čeho všeho může být symbol had? Další zajímavé informace o nám blízkých náboženstvích zjistíte zde.


přečíst více

ADRA: uprchlíci v Řecku potřebují vaši pomoc

16. 6. 2016

Uprchlická krize stále pokračuje a mnozí utečenci se shromažďují i na severu Řecka. Humanitární organizace ADRA proto apeluje na co nejrychlejší pomoc. Nejvíce se bojuje s nedostatkem potravy, vhodného oblečení a bot. Můžete se zapojit již dnes, a to celosvětově na www.adra.org/refugees nebo lokálně na www.adra.sk a www.adra.cz


přečíst více

Vzpomínky perzekuovaných - Bohumil Dymáček - Pro neslyšící

15. 6. 2016

Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne (CASD)? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu a zachování soboty jako biblického dne odpočinku? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší a s jakými reakcemi se setkávali u svých dozorců a spoluvězňů? Vzpomíná bývalý pastor Církve adventistů sedmého dne Bohumil Dymáček.

V následujících týdnech, budeme upozorňovat na videa, která již nyní mohou sloužit sluchově postiženým. Titulky pro neslyšící prozatím nabízíme v našem Youtube archivu. Stačí si v pravém dolním rohu zapnout funkci "Titulky". Pokud máte tip na zajímavé video z našeho archivu, které by posloužilo neslyšícím, napište nám na info@hopetv.cz.
Desatero chování k neslyšícím

Občas požádáme, aby nám člověk se sluchovým postižením svými slovy sdělil, co nám rozuměl. Nikdy se neptáme, ZDA nám rozuměl, ale CO nám rozuměl. Ptáme se zásadně vždy po každém důležitém sdělení.
přečíst více