Bible pro dnešek / Církev – Boží škola růstu a poznání / 2020 4Q 09

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Církev – Boží škola růstu a poznání / 2020 4Q 09

Z pořadu: Bible pro dnešek

Když Ježíš četl v synagoze text z Izajáše 61. kapitoly, všichni mu viseli na rtech. Co očekávali, že bude Mesiáš dělat? Co je dnes hlavním posláním církve a jak má vypadat dobrý učedník? Když se Izrael dostal do babylónského zajetí, tak jim Jeremijáš říká, že je třeba hledat Hospodina celým srdcem. Umíme jen dnes my hledat celým srdcem?
Rozhovor na téma devátého úkolu „Církev – Boží škola růstu a poznání" vedli redaktor Hope TV Jindřich Černohorský a kazatel Josef Dvořák.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Růst k Božímu obrazu / 2020 4Q 08

Bible pro dnešek / Růst k Božímu obrazu / 2020 4Q 08

Modlitební týden 2020 - druhá sobota

Modlitební týden 2020 - druhá sobota

Bible pro dnešek / Škola správného uctívání Hospodina / 2020 4Q 07

Bible pro dnešek / Škola správného uctívání Hospodina / 2020 4Q 07

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13
zobrazit více

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12
zobrazit více

Aktuality

Teologická konference 2014 – Stvoření (8/8)

7. 12. 2016

V prosinci 2014 se uskutečnil již osmý ročník Teologické konference CASD, tentokrát na téma: stvoření. Různé úhly pohledu přinesli teologové, kazatelé, ale např. i vědci – Jiří Beneš, Roman Mach, Vladimír Král a další. Konferenci pořádal Teologický seminář CASD a oddělením výchovy CASD v prostorech kaple Thomayerovy nemocnice v Praze.

Osmý příspěvek Romana Macha, Ph.D. nesl název: Stvořený svět: druhá kniha Boží?

přečíst více

Bible pro dnešek / Odpověď z vichřice / 2016 4Q 11

5. 12. 2016

Bůh pode jednoho textu v knize Jób odpovídá "ze smrště". Co toto vyjádření chce říct? A jak rozumět jinému vyjádření: "Nuže, opásej si bedra jako muž"? A proč, když konečně promluví Hospodin a Jób má příležitost se zeptat na své trápení, proč tuto příležitost nevyužije? A platí úměra, že čím více Hospodina známe, tím je člověk méně "teologicky upovídaný"?

Rozhovor na téma jedenáctého úkolu „Odpověď z vichřice“ vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindřich Černohorský a učitel starého zákona a hebrejštiny na Husitské teologické fakultě a Teologickém semináři CASD, doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D.


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Jiřina Šiklová - Budoucnost očima sociologa (3/3)

4. 12. 2016

Na podzim 2012 se ve společenském centrum Londýnská 30 uskutečnila série přednášek s názvem „Budoucnost očima sociologa“. Přednášejícím byla socioložka Jiřina Šiklová, která své úvahy rozdělila do 3 částí. PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. je socioložka a vystudovala historii a filosofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. letech 1980–1982 vězněna za podvracení republiky. Po listopadu 1989 založila knihovnu, Centrum pro Gen-der Studies Praha a Katedru sociální práce. Jiřina Šiklová přednáší na FF UK a zabývá se především problematikou identity člověka během životního cyklu podle genderové a etnické příslušnosti.
Třetí přednáška byla zaměřena na téma „Generační napětí v pohledu kulturních hodnot“. Co si představit pod pojmem generace? Jak k jednotlivým problémům přistupují odlišné generace? Jaký generační vývoj můžeme očekávat v České republice? Odlišují se generace demograficky?



přečíst více