16. unijní setkání ASI-CS • Olomouc • 2/3 sobota dopoledne • Naše poslání

Právě sledujete: 16. unijní setkání ASI-CS • Olomouc • 2/3 sobota dopoledne • Naše poslání

Z pořadu: ASI-CS 16. unijní setkání - Olomouc 2020

16. unijní setkání organizace ASI-CS (Adventist-Laymen's Services & Industries) se odehrálo 27. - 29. srpna 2020 v Olomouci a mělo podtitul Naše poslání. ASI- CS je dobrovolným zapsaným spolkem fyzických osob členů Církve adventistů sedmého dne a právnických osob, které působí v České republice a v zahraničí. Organizace každoročně vypisuje výběrové řízení na podporu projektů zaměřených na nejrůznější oblasti lidské činnosti ve všech věkových kategoriích. Finanční příspěvky jsou dary členů tohoto spolku a slouží misijním účelům i na pomoc lidem v nouzi.

zobrazit více zobrazit méně

16. unijní setkání ASI-CS • Olomouc • 1/3 pátek • Naše poslání

16. unijní setkání ASI-CS • Olomouc • 1/3 pátek • Naše poslání

Bible pro dnešek / Společně ve službě / 2020 3Q 10

Bible pro dnešek / Společně ve službě / 2020 3Q 10

Bible pro dnešek / Laskavá služba lidem / 2020 3Q 09

Bible pro dnešek / Laskavá služba lidem / 2020 3Q 09

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Aktuality

HopeTV hledá redaktora

7. 7. 2015

Chcete se zapojit do práce v Mediálním centru Církve adventistů sedmého dne? Hledáme nové spolupracovníky na pozici REDAKTOR. Požadujeme znalost angličtiny, samostatnost, kreativitu a schopnost přinášet nové a tvůrčí nápady, znalost práce se soc. sítěmi (facebook, youtube) a orientaci v prostředí Církve adventistů sedmého dne. Nabízíme poloviční úvazek, přátelské prostředí a mladý kolektiv. Vaše nabídky nám napište na awr@awr.cz a my se Vám rádi ozveme s podrobnostmi.

přečíst více

Bible pro dnešek / Abraham - první misionář / 2015 3Q 2

7. 7. 2015

Není náhodou, že se tři velká světová náboženství – judaizmus, křesťanství a islám – někdy nazývají jako, abrahamovská náboženství“. Všechna odvozují svůj původ od tohoto velkého Božího muže. Abraham je považován za vzor víry. Tento týden se však na jeho věrnost podíváme z jiného úhlu. Budeme ho sledovat jako misionáře, kterého Bůh povolal, aby šel do neznámé země a byl svědkem, který představuje okolí pravého Boha – Stvořitele a Vykupitele.
Rozhovor na téma druhého úkolu "Abraham - první misionář" vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindra Černohorský a vedoucí oddělení SŠ Oldřich Svoboda.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk.
Texty ke studiu snaleznete zde: LEKCE.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Martin Chadima - Mistr Jan Hus - Pravda a mýtus (1.)

5. 7. 2015

600. výročí smrti Mistra Jana Husa si můžete připomenout cyklem přednášek mapující teologickou kauzu Jana Husa v jejím dobovém a náboženském kontextu.  Přednášky  vedl teolog, pedagog a religionista ThDr. Martin Chadima, ThD, který se mj. zabývá postavami období české reformace. První večer se nesl název "Příčiny vzniku české reformace".
Mistr Jan Hus byl římskokatolický kněz, český středověký náboženský myslitel, reformátor, kazatel a mistr na pražské univerzitě. Byl autorem reformy pravopisu, která odstranila spřežky a zavedla do české abecedy diakritiku. Ve svých kázáních a náboženských pracích kritizoval mravní úpadek, v němž se ocitla katolická církev a přejal některé myšlenky Wyklefa. Katolická církev ho označila za kacíře, jeho učení za herezi a exkomunikovala jej. Na kostnickém koncilu byl odsouzen jako kacíř a vydán 6. 7. 1415 světské moci k upálení na hranici, když odmítl odvolat své učení.
přečíst více