Bible pro dnešek / Bible jako základ naší teologie / 2020 2Q 04

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Bible jako základ naší teologie / 2020 2Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Každý člověk žije v určité kultuře a má za sebou nejrůznější zkušenosti. Jak nás tyto a další věci ovlivňují při chápání textů Bible? Jak je to s tradicí? Máme i my adventisté nějakou tradici? A čím to je, že my křesťané dnes máme velký problém představit lidem Krista tak, aby si jej zamilovali?
Rozhovor na téma čtvrtého úkolu „Bible jako základ naší teologie" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Oldřich Svoboda.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (18/36)

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (18/36)

Prožijte sobotu s námi 5 (18. dubna 2020)

Prožijte sobotu s námi 5 (18. dubna 2020)

Milý koronavire...

Milý koronavire...

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Charitativní ADRA běh 2016

30. 10. 2016

V pořadí třetí ročník charitativního běhu humanitární organizace ADRA se tentokrát uskutečnil v parku na pražské Ladronce v neděli 2. října. Přišlo téměř třista běžců a běžkyň včetně dětí. Programem provázel známý český moderátor Jan Smetana. Více se dozvíte na stránkách
http://www.adra.cz




přečíst více

Projekt rodina: Hračky na prodej (13/16)

28. 10. 2016

Dítě potřebuje vidět své rodiče šťastné. Pokud tomu tak není, existují v jeho světě dvě příčiny: můžu za to já, nebo ta druhá ... jak je možné, že jsem tomu nezabránil. Co tedy prožívá dítě, když se rodiče rozvádí? Je fér, aby řešilo problémy dospělých? A jak nejlépe zachovat v životě dítěte roli otce i matky?

O nelehkém údělu dětí v neúplných rodinách jsme si povídali s naším hostem Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti výchovy a mezilidských vztahů.


Projekt rodina se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá. Šestnáct témat pokrývá oblast od zamilovanosti a chození až po rozvod a porozvodovou komunikaci. Nechceme radit, každá situace je jiná. Rádi si vyslechneme vaše příběhy a proto vám dáme možnost vyjádřit se k jednotlivým dílům. Když budete stát o komunikaci s odborníkem po internetu, i na to jsme připraveni a pomůžeme vám.

Rádi si vyslechneme vaše trápení, náměty nebo dotazy. Náš email je projektrodina@hopetv.cz. Více o „Projektu rodina“ naleznete na www.projektrodina.cz
přečíst více

Teologická konference 2014 – Stvoření (6/8)

26. 10. 2016

V prosinci 2014 se uskutečnil již osmý ročník Teologické konference CASD, tentokrát na téma: stvoření. Různé úhly pohledu přinesli teologové, kazatelé, ale např. i vědci – Jiří Beneš, Roman Mach, Vladimír Král a další. Konferenci pořádal Teologický seminář CASD a oddělením výchovy CASD v prostorech kaple Thomayerovy nemocnice v Praze.
Šestý příspěvek ThLic. Oldřicha Svobody, M.A. nesl název: Teologické důsledky přijetí teistické evoluce.


přečíst více