Bible pro dnešek / Od domýšlivosti ke zkáze / 2020 1Q 06

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Od domýšlivosti ke zkáze / 2020 1Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek

Byl Nabukadnezar otec Belšasara a nebo jeho vnuk? Jak rozumět historickému textu? Proč král Belšasar vzal nádobí z Jeruzalémského chrámu pro svou oslavu? Co tím chtěl ukázat? Co přesně psalo zápěstí Hospodinovy ruky? Byl to král schopen přečíst? Co je na tomto příběhu pro nás dnes důležité? Proč jej máme v Bibli?
Rozhovor na téma šestého úkolu „Od domýšlivosti ke zkáze", vedli redaktor Hope TV Jindřich Černohorský a teolog Peter Čík.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (7/36)

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (7/36)

Bible pro dnešek / Od pýchy k pokoře / 2020 1Q 05

Bible pro dnešek / Od pýchy k pokoře / 2020 1Q 05

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (6/36)

Kohouti kokrhají všude stejně — autorské čtení Jana Bárty (6/36)

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Jednota evangelia / 2017 3Q 3

10. 7. 2017

Po svém obrácení se Pavel nevydává do Jeruzaléma. Tam jde mnohem později. Proč? Kde byl? Co je to svoboda v Kristu a co otroctví zákona? Můžeme se i my dnes dostat do otroctví zákona? Co to vlastně znamená? A jaké bylo postavení Petra v církvi, že se jej Pavel odvážil napomínat?
Rozhovor na téma třetího úkolu „Jednota evangelia" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

přečíst více

Jiří Beneš: Jozue (spot 2)

9. 7. 2017

Jiří Beneš je vedoucí Katedry biblistiky a judaistiky Husitské teologické fakulty UK v Praze. Osm let se zabýval výkladem starozákonní knihy Jozue a tento rok jej vydal knižně ve spolupráci s Adventistickým teologickým institutem a nakladatelstvím Návrat domů. Jako motto pro svou knihu si vybral část příběhu jednoho chasidského rabína.


přečíst více

Majstrštyk: Bouře na moři Galilejském (1/26)

7. 7. 2017

Majstrštyk je dokumentární série novozelandské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Bouře na moři Galilejském namaloval v roce 1633 holandský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Má zobrazovat známý biblický příběh o Ježíši a jeho učednících, jak vzdorují bouři. Proč se ale malíř na obraz přimaloval? Zkuste si poslechnout jeho příběh.


přečíst více