Bible pro dnešek /Ezdráš: jeho doba a poslání/ 2019 4Q 01

Právě sledujete: Bible pro dnešek /Ezdráš: jeho doba a poslání/ 2019 4Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Kdo byl Ezdráš a v jaké době žil? Proč se Izraelci dostali do Babylónského zajetí? A proč návratů ze zajetí bylo více? Do čeho se lidé vraceli a jak je možné, že byli vůbec propuštěni? Najdeme zde nějaké poučení pro nás dnes?
Rozhovor na téma prvního úkolu „Ezdráš: jeho doba a poslání", vedli redaktor Hope TV Jindřich Černohorský a teolog Josef Dvořák.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Společenství služebníků / 2019 3Q 13

Bible pro dnešek / Společenství služebníků / 2019 3Q 13

ADRA: příběhy o pomoci (12/13) Služba druhým jako lék

ADRA: příběhy o pomoci (12/13) Služba druhým jako lék

ADRA: Příběhy o pomoci (11/13) Období sucha na Fidži

ADRA: Příběhy o pomoci (11/13) Období sucha na Fidži

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Zdroj života / 2024 4Q 09

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Zdroj života / 2024 4Q 09
zobrazit více

Bible pro dnešek / Naplnění starozákonních proroctví / 2024 4Q 08

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Naplnění starozákonních proroctví / 2024 4Q 08
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Odpověď z vichřice / 2016 4Q 11

5. 12. 2016

Bůh pode jednoho textu v knize Jób odpovídá "ze smrště". Co toto vyjádření chce říct? A jak rozumět jinému vyjádření: "Nuže, opásej si bedra jako muž"? A proč, když konečně promluví Hospodin a Jób má příležitost se zeptat na své trápení, proč tuto příležitost nevyužije? A platí úměra, že čím více Hospodina známe, tím je člověk méně "teologicky upovídaný"?

Rozhovor na téma jedenáctého úkolu „Odpověď z vichřice“ vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindřich Černohorský a učitel starého zákona a hebrejštiny na Husitské teologické fakultě a Teologickém semináři CASD, doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D.


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Jiřina Šiklová - Budoucnost očima sociologa (3/3)

4. 12. 2016

Na podzim 2012 se ve společenském centrum Londýnská 30 uskutečnila série přednášek s názvem „Budoucnost očima sociologa“. Přednášejícím byla socioložka Jiřina Šiklová, která své úvahy rozdělila do 3 částí. PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. je socioložka a vystudovala historii a filosofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. letech 1980–1982 vězněna za podvracení republiky. Po listopadu 1989 založila knihovnu, Centrum pro Gen-der Studies Praha a Katedru sociální práce. Jiřina Šiklová přednáší na FF UK a zabývá se především problematikou identity člověka během životního cyklu podle genderové a etnické příslušnosti.
Třetí přednáška byla zaměřena na téma „Generační napětí v pohledu kulturních hodnot“. Co si představit pod pojmem generace? Jak k jednotlivým problémům přistupují odlišné generace? Jaký generační vývoj můžeme očekávat v České republice? Odlišují se generace demograficky?



přečíst více

Max Kašparů: Muž jako strážce záměny prostředku a cíle (3/5)

30. 11. 2016

O víkendu 8. – 9. října se v rekreačním středisku „Pracov“ uskutečnil již čtvrtý ročník akce s názvem „Chlapi sobě“. Akci svou účastí obohatil významný český psycholog dr. Max Kašparů, který posloužil účastníkům výkladem evangelijní perikopy o pokušení Krista na poušti. Také otevřel téma „Muž jako strážce záměny prostředků a cíle“.


přečíst více