Bible pro dnešek / Ježíš a lidé v nouzi / 2019 3Q 07

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Ježíš a lidé v nouzi / 2019 3Q 07

Z pořadu: Bible pro dnešek

Ježíš uzdravoval mnoho nemocných a pomáhal potřebným. Proč neosvobodil Jana Křtitele, kterého si nesmírně vážil? Jak rozpoznat člověka posedlého zlým duchem? A jsou takto postiženi někteří lidé i dnes? Proč se dnes nedějí prostřednictvím církve takové zázraky, jaké dělali první učedníci a Ježíš? A proč židé vykládali text z Izajáše 53. kapitoly na národ a ne na Mesiáše?
Rozhovor na téma sedmého úkolu „Ježíš a lidé v nouzi",vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a kazatel Vít Vurst.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Identita: Křesťanský způsob života (11/12)

Identita: Křesťanský způsob života (11/12)

Bible pro dnešek / Uctívání Stvořitele / 2019 3Q 06

Bible pro dnešek / Uctívání Stvořitele / 2019 3Q 06

ADRA: příběhy o pomoci (5/13) Cyklony sužované Fidži

ADRA: příběhy o pomoci (5/13) Cyklony sužované Fidži

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13
zobrazit více

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12
zobrazit více

Aktuality

HopeTV hledá redaktora

7. 7. 2015

Chcete se zapojit do práce v Mediálním centru Církve adventistů sedmého dne? Hledáme nové spolupracovníky na pozici REDAKTOR. Požadujeme znalost angličtiny, samostatnost, kreativitu a schopnost přinášet nové a tvůrčí nápady, znalost práce se soc. sítěmi (facebook, youtube) a orientaci v prostředí Církve adventistů sedmého dne. Nabízíme poloviční úvazek, přátelské prostředí a mladý kolektiv. Vaše nabídky nám napište na awr@awr.cz a my se Vám rádi ozveme s podrobnostmi.

přečíst více

Bible pro dnešek / Abraham - první misionář / 2015 3Q 2

7. 7. 2015

Není náhodou, že se tři velká světová náboženství – judaizmus, křesťanství a islám – někdy nazývají jako, abrahamovská náboženství“. Všechna odvozují svůj původ od tohoto velkého Božího muže. Abraham je považován za vzor víry. Tento týden se však na jeho věrnost podíváme z jiného úhlu. Budeme ho sledovat jako misionáře, kterého Bůh povolal, aby šel do neznámé země a byl svědkem, který představuje okolí pravého Boha – Stvořitele a Vykupitele.
Rozhovor na téma druhého úkolu "Abraham - první misionář" vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindra Černohorský a vedoucí oddělení SŠ Oldřich Svoboda.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk.
Texty ke studiu snaleznete zde: LEKCE.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Martin Chadima - Mistr Jan Hus - Pravda a mýtus (1.)

5. 7. 2015

600. výročí smrti Mistra Jana Husa si můžete připomenout cyklem přednášek mapující teologickou kauzu Jana Husa v jejím dobovém a náboženském kontextu.  Přednášky  vedl teolog, pedagog a religionista ThDr. Martin Chadima, ThD, který se mj. zabývá postavami období české reformace. První večer se nesl název "Příčiny vzniku české reformace".
Mistr Jan Hus byl římskokatolický kněz, český středověký náboženský myslitel, reformátor, kazatel a mistr na pražské univerzitě. Byl autorem reformy pravopisu, která odstranila spřežky a zavedla do české abecedy diakritiku. Ve svých kázáních a náboženských pracích kritizoval mravní úpadek, v němž se ocitla katolická církev a přejal některé myšlenky Wyklefa. Katolická církev ho označila za kacíře, jeho učení za herezi a exkomunikovala jej. Na kostnickém koncilu byl odsouzen jako kacíř a vydán 6. 7. 1415 světské moci k upálení na hranici, když odmítl odvolat své učení.
přečíst více