Děti patří do školy. ADRA.

Právě sledujete: Děti patří do školy. ADRA.

Z pořadu: Děti patří do školy. ADRA.

“Every child. Everywhere. In school.” (Děti patří do školy) je mezinárodní kampaň organizace ADRA, jež usiluje o změnu. Cílem kampaně je informovat o potřebě vzdělávání dětí z celého světa, které jsou ze vzdělávacího systému často vyloučeny kvůli extrémní chudobě, bezpečnostní situaci v zemi či etnické a genderové diskriminaci.

Kampaň se zasazuje o změnu především v oblasti vzdělávání dívek, jež o třetinu častěji než chlapci nemají přístup ke vzdělání. Snaží se také zlepšit vzdělávání dětí z oblastí válečných konfliktů a z míst zasažených přírodními nebo humanitárními katastrofami. Školská zařízení nemají v těchto částech světa prostředky na svou údržbu ani na zajištění bezpečnosti výuky. Posledním z témat, na které se kampaň zaměřuje, je vzdělávání hendikepovaných dětí, jež jsou v rozvojových zemích či v oblastech bezpečnostních konfliktů stigmatizovány nebo zcela přehlíženy, případně nemají dostatečně uzpůsobené školní zázemí.
Pomozte nám získat jeden milion podpisů a vyjádřete tak svou podporu vzdělávání všech dětí bez rozdílu. Tato petice je adresovaná světovým představitelům s výzvou, aby se zasadili o bezplatné, nestranné a kvalitní základní a střední vzdělání pro děti a mládež na celém světě. Stačí minuta Vašeho času.

Podepsat petici můžete na www.adra.cz
Každé dítě kdekoliv na světě má právo na vzdělání.
- více na www.adra.org/InSchool

zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Období rodičovství / 2019 2Q 08

Bible pro dnešek / Období rodičovství / 2019 2Q 08

Kořeny víry: Mary Jonesová a světová misie (47/48)

Kořeny víry: Mary Jonesová a světová misie (47/48)

Kořeny víry: Mary Jonesová a světová misie (47/48)

Kořeny víry: Mary Jonesová a světová misie (47/48)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12
zobrazit více

Bible pro dnešek / Otec, Syn a Duch svatý / 2024 4Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Otec, Syn a Duch svatý / 2024 4Q 11
zobrazit více

Aktuality

Martin Chadima - Sexualita v náboženstvích (2/3)

19. 6. 2016

Záznam přednášek ThDr. Martina Chadimy, Th.D. na téma „Sexualita ve světových náboženstvích“. Jakou roli hrála sexualita v různých náboženstvích, jejich dějinách, proč a do jaké míry jsou k ní otevřené? Přednášky byly natočeny ve Společenském centru Londýnská 30 v Praze.

Ve druhé části se religionista Martin Chadima zaměřil napojetí sexuality v judaismu, křesťanství a islámu. Jak začíná příběh všech těchto náboženství? Čeho všeho může být symbol had? Další zajímavé informace o nám blízkých náboženstvích zjistíte zde.


přečíst více

ADRA: uprchlíci v Řecku potřebují vaši pomoc

16. 6. 2016

Uprchlická krize stále pokračuje a mnozí utečenci se shromažďují i na severu Řecka. Humanitární organizace ADRA proto apeluje na co nejrychlejší pomoc. Nejvíce se bojuje s nedostatkem potravy, vhodného oblečení a bot. Můžete se zapojit již dnes, a to celosvětově na www.adra.org/refugees nebo lokálně na www.adra.sk a www.adra.cz


přečíst více

Vzpomínky perzekuovaných - Bohumil Dymáček - Pro neslyšící

15. 6. 2016

Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne (CASD)? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu a zachování soboty jako biblického dne odpočinku? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší a s jakými reakcemi se setkávali u svých dozorců a spoluvězňů? Vzpomíná bývalý pastor Církve adventistů sedmého dne Bohumil Dymáček.

V následujících týdnech, budeme upozorňovat na videa, která již nyní mohou sloužit sluchově postiženým. Titulky pro neslyšící prozatím nabízíme v našem Youtube archivu. Stačí si v pravém dolním rohu zapnout funkci "Titulky". Pokud máte tip na zajímavé video z našeho archivu, které by posloužilo neslyšícím, napište nám na info@hopetv.cz.
Desatero chování k neslyšícím

Občas požádáme, aby nám člověk se sluchovým postižením svými slovy sdělil, co nám rozuměl. Nikdy se neptáme, ZDA nám rozuměl, ale CO nám rozuměl. Ptáme se zásadně vždy po každém důležitém sdělení.
přečíst více