Kořeny víry: Marie Durandová - spravedlivý odpor (44/48)

Právě sledujete: Kořeny víry: Marie Durandová - spravedlivý odpor (44/48)

S titulky

Marie Durandová strávila ve vězení 38 let a jejím jediným zločinem byla protestantská víra. Aby byla propuštěna, stačilo jí pronést slova „Odvolávám,“ což ovšem odmítla udělat. Její spravedlivý odpor je příkladem běžného člověka, který odhodlaně čelí nespravedlnosti.

Seriál Kořeny víry se vrací k duchovnímu dědictví reformace a zkoumá vazby mezi současností, minulostí a budoucností. Seznamuje diváky s klíčovými osobnostmi a událostmi procesu reformace v celé Evropě. Všech 48 dílů tohoto zahraničního seriálu je opatřeno českými titulky - nezapomeňte si je zapnout v přehrávači YouTube.

Více informací naleznete zde:
www.lineagejourney.com
zobrazit více zobrazit méně

Kořeny víry: Marie Durandová - spravedlivý odpor (44/48)

Kořeny víry: Marie Durandová - spravedlivý odpor (44/48)

Bible pro dnešek / Rozhodni se správně / 2019 2Q 02

Bible pro dnešek / Rozhodni se správně / 2019 2Q 02

Kořeny víry: Valdenští - masakr v Castelluzzo (43/48)

Kořeny víry: Valdenští - masakr v Castelluzzo (43/48)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13
zobrazit více

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12
zobrazit více

Aktuality

Teologická konference 2014 – Stvoření (7/8)

23. 11. 2016

V prosinci 2014 se uskutečnil již osmý ročník Teologické konference CASD, tentokrát na téma: stvoření. Různé úhly pohledu přinesli teologové, kazatelé, ale např. i vědci – Jiří Beneš, Roman Mach, Vladimír Král a další. Konferenci pořádal Teologický seminář CASD a oddělením výchovy CASD v prostorech kaple Thomayerovy nemocnice v Praze.
Sedmý příspěvek Mgr. Josefa Dvořáka nesl název: Od stvoření k novému stvoření skrze zmrtvýchvstalého Ježíše Krista.


přečíst více

Bible pro dnešek / Vyjádření naděje / 2016 4Q 9

21. 11. 2016

Mluvit může být nebezpečné. Lidé kolem mě totiž mohou poznat, že jsem hlupák. Někdy je moudřejší spíše naslouchat a mlčet. Jaký je vlastně rozdíl mezi chytrostí a moudrostí? A čím se moudrý člověk vyznačuje? A co znamená, že Kristus byl vzkříšen jako první? Vždyť víme minimálně o Mojžíšovi, který byl vzkříšen dříve než Kristus.

Rozhovor na téma devátého úkolu „Vyjádření naděje“ vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindřich Černohorský a učitel starého zákona a hebrejštiny na Husitské teologické fakultě a Teologickém semináři CASD doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk


O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Jiřina Šiklová - Budoucnost očima sociologa (1/3)

20. 11. 2016

Na podzim 2012 se ve společenském centrum Londýnská 30 uskutečnila série přednášek s názvem „Budoucnost očima sociologa“. Přednášejícím byla socioložka Jiřina Šiklová, která své úvahy rozdělila do 3 částí. PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. je socioložka a vystudovala historii a filosofi i na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. letech 1980–1982 vězněna za podvracení republiky. Po listopadu 1989 založila knihovnu, Centrum pro Gen-der Studies Praha a Katedru sociální práce. Jiřina Šiklová přednáší na FF UK a zabývá se především problematikou identity člověka během životního cyklu podle genderové a etnické příslušnosti.

První přednáška byla zaměřena na intergraci cizinců do evropské kultury. Jaký vývoj má česká společnost z demografického hlediska? Jakou populační perspektivu mají češi v rámci Evropy? Jakou šancí jsou pro nás cizinci? Mohou nám pomoci odvrátit populační krizi?


přečíst více