Bible pro dnešek / Rytmus života / 2019 2Q 01

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Rytmus života / 2019 2Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Život je pestrý. Často do něho vstoupí nejrůznější nepříjemné situace, které musíme řešit. Máme také očekávání, která se ne vždy naplní. A pokud jsme už trošku starší, dochází nám, že se s věkem měníme. Jak se jako věřící lidé máme postavit ke změnám a co v našem životě dělá Bůh?
Rozhovor na téma prvního úkolu „Rytmus života" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a kazatel Jan Dymáček.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více zobrazit méně

Kořeny víry: Mayflower (41/48)

Kořeny víry: Mayflower (41/48)

Kořeny víry: Mayflower (41/48)

Kořeny víry: Mayflower (41/48)

ATI – Adventistický teologický institut

ATI – Adventistický teologický institut

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Zdroj života / 2024 4Q 09

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Zdroj života / 2024 4Q 09
zobrazit více

Bible pro dnešek / Naplnění starozákonních proroctví / 2024 4Q 08

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Naplnění starozákonních proroctví / 2024 4Q 08
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek /Boží milosrdenství pro tento svět / 2016 3Q 4

18. 7. 2016

V Bibli se píše, že jsme stvořeni k tomu, abychom konali dobré skutky, které nám Bůh připravil. Pro mnoho lidí to může být nesrozumitelné. Co to vlastně znamená? A jak dnes pracuje Boží Duch? A byl zde v době Ježíše Boží Duch, když text Písma říká, že "Dosud totiž Duch nebyl dán, neboť Ježíš ještě nebyl oslaven."?
Rozhovor na téma čtvrtého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Boží milosrdenství pro tento svět“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.
¨
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

John Bradshaw - Proč nemít strach z evangelia (2/3)

17. 7. 2016

HopeTV ve spolupráci s United art připravilo záznam tří večerních setkání ze sboru BETHANY, který sídlí v prostorách společenského centra Brumlovka. John Brashaw ve svých promluvách uvažuje nad tím: „Proč nemít strach z evangelia?“ a jak naplnit odkaz Ježíše Krista z evangelia podle Matouše 28,16-20.
Sobotní zamyšlení o králi Ben Hadadovi z Druhé Královské. Hlad nás zcela mění. Hladový člověk je velice nevyzpytatelný. Ale když Bůh promlouvá něco se stane. Když Bůh řekne, že hlad skončí, tak skončí. Co pro nás tedy znamená poslání od Boha?


přečíst více

Vzpomínky perzekuovaných - Vladimír Adame - Pro neslyšící

13. 7. 2016

Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne (CASD)? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu a zachování soboty jako biblického dne odpočinku? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší a s jakými reakcemi se setkávali u svých dozorců a spoluvězňů? Vzpomíná bývalý kazatel Církve adventistů sedmého dne Vladimír Adame.


V následujících týdnech, budeme upozorňovat na videa, která již nyní mohou sloužit sluchově postiženým. Titulky pro neslyšící prozatím nabízíme v našem Youtube archivu. Stačí si v pravém dolním rohu zapnout funkci "Titulky". Pokud máte tip na zajímavé video z našeho archivu, které by posloužilo neslyšícím, napište nám na info@hopetv.cz.

Desatero chování k neslyšícím
Komunikační preference každé osoby se sluchovým postižením jsou individuální. Proto je nutno projevit vstřícnost a ochotu přizpůsobit se dorozumívacím možnostem každého člověka se sluchovým postižením.
přečíst více