Bible pro dnešek / Věčné evangelium / 2019 1Q 10

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Věčné evangelium / 2019 1Q 10

Z pořadu: Bible pro dnešek

Věčné evangelium je tématem 14. kapitoly. Kdo je andělem letícím středem nebeské klenby? A co jeho zvěst znamená? Někteří křesťané mají teologický problém s "věčným trápením", které je zde zmiňováno. Jak mu rozumět? A co znamená "zachovávat Boží přikázání a věrnost Ježíši"?
Rozhovor na téma desátého úkolu "Věčné evangelium" vedli redaktor HopeTV.cz Jindřich Černohorský a teolog Vítězslav Chán.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Satan a jeho spojenci / 2019 1Q 09

Bible pro dnešek / Satan a jeho spojenci / 2019 1Q 09

Bible pro dnešek / Poražený nepřítel / 2019 1Q 08

Bible pro dnešek / Poražený nepřítel / 2019 1Q 08

Zabijáci manželství (6/6): Snižování hodnoty partnera

Zabijáci manželství (6/6): Snižování hodnoty partnera

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Znamení, která ukazují cestu / 2024 4Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Znamení, která ukazují cestu / 2024 4Q 01
zobrazit více

Bible pro dnešek / Vzkříšený Pán / 2024 3Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Vzkříšený Pán / 2024 3Q 13
zobrazit více

Aktuality

Služba žen Církve adventistů sedmého dne

26. 6. 2016

Služba žen v České a Slovenské republice je součástí celosvětové Women Ministry a je jedním z oddělení Církve adventistů sedmého dne. Oddělení Služby žen touží objevit a rozvíjet Boží záměr s každou ženou v církvi. Klade si také za cíl pomoci ženám objevit své dary a schopnosti a následně je rozvíjet ve svém osobním, rodinném či společenském životě. Služba žen je inspirací ženám v oblasti duchovní, duševní, vztahové či v osobním růstu a ráda by naplňovala některé potřeby žen samotných. Více o Službě žen se dozvíte na www.zeny.casd.cz nebo na www.facebook.com/P31-42290319...


přečíst více

Nové díly pořadu Bible pro dnešek - 2016/3Q

24. 6. 2016

Nové čtvrtletí je před námi, a proto vám představujeme nové téma studijního pořadu Bible pro dnešek, který pro vás pravidelně připravujeme. Moderátor pořadu Jindra Černohorský si tentokrát pozval teologa a kazatele Církve adventistů sedmého dne Michala Fuliera. Jaká témata nás v příštích týdnech čekají?

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Vzpomínky perzekuovaných - Dezider Duda - Pro neslyšící

22. 6. 2016

Jak vzpomínají na své odsouzení a uvěznění bývalí političtí vězni z řad členů a kazatelů Církve adventistů sedmého dne (CASD)? S čím se vyrovnávali a co prožili ti, kteří se za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu a zachování soboty jako biblického dne odpočinku? Co pro ně a jejich blízké bylo nejtěžší a s jakými reakcemi se setkávali u svých dozorců a spoluvězňů? Vzpomíná bývalý pastor Církve adventistů sedmého dne Dezider Duda.

V následujících týdnech, budeme upozorňovat na videa, která již nyní mohou sloužit sluchově postiženým. Titulky pro neslyšící prozatím nabízíme v našem Youtube archivu. Stačí si v pravém dolním rohu zapnout funkci "Titulky". Pokud máte tip na zajímavé video z našeho archivu, které by posloužilo neslyšícím, napište nám na info@hopetv.cz.
Desatero chování k neslyšícím

Při neúspěšné komunikaci máme na paměti, že jde o důsledek sluchového postižení. Proto k takovému člověku přistupujeme se stejným respektem a ohledem na důstojnost jako k člověku bez postižení. Neprojevujeme netrpělivost, neomezujeme komunikaci, ale snažíme se najít cesty, jak se vzájemně lépe dorozumívat.
přečíst více