Bible pro dnešek / Ježíšovo poselství sedmi sborům / 2019 1Q 03

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Ježíšovo poselství sedmi sborům / 2019 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Ze všech sedmi dopisů pouze ten do Smyrny neobsahuje žádné napomenutí. Je zde časová zmínka "deset dnů" a výzva k věrnosti až na smrt. O čem tento dopis hovoří? Posledním je pak dopis sboru v Laodikeji. Tento text vztahujeme na křesťany poslední doby. Proč? Proč je lepší být "studený" nebo "horký"? Proč je vlažnost nejhorší? A co znamená "být bohatý" v očích vlažného člověka?
Rozhovor na téma třetího úkolu "Ježíšovo poselství sedmi sborům" vedli redaktor HopeTV.cz Jindřich Černohorský a teolog Vítězslav Chán.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Kořeny víry: Valdenští se setkávají s reformací v Chanforan (35/48)

Kořeny víry: Valdenští se setkávají s reformací v Chanforan (35/48)

ADRAnalin - máte ho v krvi?

ADRAnalin - máte ho v krvi?

Hľadanie 2: K podstate - Náš pôvod (19/29)

Hľadanie 2: K podstate - Náš pôvod (19/29)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Novoroční bohoslužba HopeTV (2025)

Z pořadu: Online bohoslužby HopeTV

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2025.

Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Desátky / 2018 1Q 08

19. 2. 2018

Jaká byla praxe v přinášení desátku ve Starém zákoně? Kam se měly nosit? A je věrnost v této oblasti podmíněna Božím požehnáním? Některé texty, například proroka Malachiáše, to říkají. Podle apoštola Pavla by ti, kteří zvěstují evangelium, měli být z evangelia i živi. Co se o tomto postoji dozvídáme v textech Nového zákona? A měla by být církev podporována státem?
Rozhovor na téma osmého úkolu "Desátky" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teoložka Soňa Sílová.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Manželství bez mýtů (5/5): Pokud mne miluje, musí se změnit

16. 2. 2018

Kdo z nás neslyšel bezpočet vtipů a narážek o manželství, které jakoby naznačovaly, že sňatkem končí veškerá romantika, zábava, zájem o druhého, štěstí, svoboda atd. Ale není to všechno trochu jinak? Pátým mýtem, pokud mne miluje, musí se změnit, nás provede vedoucí služby rodinám Církve adventistů sedmého dne na Moravě a ve Slezsku Martin Žůrek. Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa. Více na www.tydenmanzelstvi.cz


přečíst více

Manželství bez mýtů (4/5): Onanie škodí zdraví

15. 2. 2018

Kdo z nás neslyšel bezpočet vtipů a narážek o manželství, které jakoby naznačovaly, že sňatkem končí veškerá romantika, zábava, zájem o druhého, štěstí, svoboda atd. Ale není to všechno trochu jinak?
Čtvrtým mýtem, že onanie škodí zdraví, nás provede vedoucí služby rodinám Církve adventistů sedmého dne Radomír Jonczy.
Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa. Více na www.tydenmanzelstvi.cz


přečíst více